Skra gra do końca i w sparingach nadal niepokonana
I Zespół | 23 lutego 2018

Wydawało się, że po siedmiu meczach bez porażki nasi piłkarze pierwszy raz w okresie zimowych przygotowań zejdą z boiska pokonani. Do 85. min meczu w Kluczborku przegrywali z II-ligowym MKS-em 0:2, ale wywalczyli remis.

Mimo mrozu było to ciekawe spotkanie, toczone w szybkim tempie. Nie zabrakło też emocji.

Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez gospodarzy, potem jednak gra była wyrównana, a końcówka I połowy to wyraźna przewaga naszej drużyny. W ostatnich minutach przed przerwą bliscy wyrównania byli Piotr Mastalerz i Piotr Nocoń.

Po licznych zmianach w obu zespołach, w II połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy stworzyli sobie co najmniej dwie okazje do strzelania gola (jednego nawet strzelili, ale ze spalonego). Kiedy trener Paweł Ściebura dokonał kolejnych zmian, wpuszczając na boisku także juniorów, MKS dominował zdecydowanie. Efektem tej przewagi był gol zdobyty w 71. minucie.

Wydawało się, że tym razem przyjdzie pogodzić się z porażką, ale skrzacy jak zwykle, grali do końca ambitnie a rywale chyba uznali, że zwycięstwo mają już zapewnione….

Najpierw w 85. min pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Damian Nowak, chwilę później po szybkiej kontrze do bramki trafił Sebastian Rogala – tyle, że był wcześniej na pozycji spalonej.

Wyrównująca bramka jednak padła - w 89. minucie. Bramkarz gospodarzy wybił przed pole karne piłkę dośrodkowaną przez Karola Tomczyka, a tam dopadł do niej Marcin Kowalski i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej Skra rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny – za tydzień zmierzy się z Rakowem.

MKS Kluczbork – Skra 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Niemczyk (4.), 2:0 Kamil Jonkisz (71. głową). 2:1 Damian Nowak (85. wolny), 2:2 Marcin Kowalski (89.)

MKS:

Grejber (46. Garncarek) - Skoczylas (46. Górkiewicz), Klepczyński (46. Nakrośius), Gierak (46. Brodziński), Kubiak (46. Nitkiewicz) - zawodnik testowany (46. Lucjan Zieliński), Glanowski (46. Bodziony), Nykiel (46. Deja), zawodnik testowany (46. Baraniak) - Niemczyk (46. Antkowiak) - Reisch (46. Jonkisz)

Skra:

I połowa:

Kosut – Olejnik, Mastalerz, Holik, Obuchowski – Kowalski, Ogłaza, Kowalczyk, Napora – Nocoń – Rumin

II połowa:

Biegański – Olejnik (65, Flak), Mastalerz (65. Holik), Błaszkiewicz, Krupa – Napora (65. Kowalski), Ogłaza (65, Wierus), Kowalczyk (65. Rogala), Tomczyk – Nocoń (65. Rumin) – Nowak

....