Skra – Soła Oświęcim 5:0. Kolejny wygrany sparing
I Zespół | 10 lutego 2018

W pierwszym sparingowym meczu na własnym stadionie Skra pokonała III-ligową Sołę Oświęcim 5:0.

Rywale przyjechali do Częstochowy niemal z samymi młodymi zawodnikami, ale długo walczyli bardzo ambitnie. To oni stworzyli jako pierwsi dobrą okazję bramkową – w 17 min piłka trafiła w słupek bramki Skry.

Nasi piłkarze częściej byli w posiadaniu piłki, ale przez pierwsze pół godziny rzadko stwarzali sobie okazje do oddania strzału na bramkę.

W 29. min oglądaliśmy składną akcje Skry - cztery szybkie podania i po dośrodkowaniu Krzysztofa Napory, Damian Nowak strzelił tuż obok bramki. Potem mieliśmy kolejną akcję prawą stroną, ale nikt nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Naporę.

W 32. min dla odmiany oglądaliśmy akcję lewą stroną. Eryk Krupa dośrodkował i Krzysztof Napora strzelił głową wprost w bramkarza. W chwilę później po błędzie gości Nowak strzelał z 18 metrów, ale niecelnie.

Potem dwa nieznacznie niecelnie strzały oddał Daniel Rumin, ale w 43. min pokonał bramkarza -  wyszedł sam na sam, po tym jak Sławomir Ogłaza przedłużył głową piłkę wybitą przez bramkarza i było 1:0.

Rumin wszedł na boisko w 40.min za Damiana Nowaka. – To była wymuszona zmiana – mówi trener Paweł Ściebura. – Damian ma stłuczony mięsień czworogłowy.

W 45. minucie po rzucie rożnym do dośrodkowanej przez Krupę piłki doszedł Mateusz Woldan i strzałem głową podwyższył na 2:0.

W II połowie trener dokonał siedmiu zmian w Skrze i przewaga naszej drużyny stopniowo rosła.  W 62. min Dawid Niedbała ograł obrońcę na skrzydle, dociągnął do linii i wycofał przed pole karne, a tam Sebastian Rogala precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył na 3:0.

Pięć minut później było już 4:0. Piotr Nocoń dośrodkował z rzutu wolnego, a Mariusz Holik głową skierował piłkę do bramki. Piąta bramka padła w 75. min. Daniel Rumin tak jak w pierwszej połowie – wyszedł sam na sam i spokojnie przerzucił piłkę na bramkarzem.

- Jestem zadowolony z tego sparingu, chociaż początek meczu, pierwsze 25. min było trudne – ocenił Paweł Ściebura.

Skra – Soła Oświęcim 5:0 (2:0)

Skra:

Kosut – Mastalerz, Woldan, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora,  Musiał, Ogłaza, Krupa, Nocoń, Nowak (40. Rumin)

II połowa:

Biegański - Olejnik, Mastalerz, Holik, Krupa (64. Marek), Kowalski, Kowalczyk, Rogala (64. Jura) , Nocoń (64. Wierus), Niedbała, Rumin