Po golu „Nocka” wygrywamy z Rozwojem
I Zespół | 3 lutego 2018

Trzy tercje po 35 minut, jeden gol i zwycięstwo, tak w skrócie wyglądał sobotni sparing naszej drużyny z II-ligowym Rozwojem Katowice.

Rozwój to 15 zespół II ligi, który wiosną raczej będzie się bronił przed spadkiem. W sparingach katowiczanie zdążyli już zagrać z dwoma zespołami, z którymi Skra rywalizuje w swojej grupie III ligi. Oba wygrali: 2:1 ze Stalą Brzeg i 3:0 z BKS-em Stalą Bielsko Biała. Naszej drużynie nie dali rady. Ulegli 0:1.

Trenerzy umówili się, że zespoły rozegrają trzy tercje po 35 minut. Pierwsza przebiegała pod dyktando skrzaków, którzy w pewnym momencie zamknęli rywali na ich połowie. Przewagę udokumentowali golem Piotra Noconia w 34. minucie, który wykończył koronkową akcję. Wcześniej „Nocek” miał jeszcze jedną okazję. Po efektownie rozegranej akcji, dostał piłkę 11 metrów od bramki. Gdy mijał zwodem rywala został sfaulowany w polu karnym, ale nie wiedzieć czemu sędzia nie podyktował jedenastki. Swoje szanse miał także Krzysztof Napora. Jeszcze w pierwszym kwadransie gry minimalnie nieclenie uderzył z ostrego kąta. Strzelił też gola, ale sędzia dopatrzył się, że zagrał ręką przyjmując piłkę.

Druga tercja była bardziej wyrównana i w dużej mierze toczyła się w środku boiska. Gospodarze próbowali grać pressingiem, ale nasi piłkarze potrafili się temu przeciwstawić. - Bardzo dobrze graliśmy w odbiorze, a od czasu do czasu próbowaliśmy zaskoczyć bramkarza rywali groźnymi strzałami – relacjonuje wiceprezes Skry Piotr Wierzbicki. - Niestety, uderzenia Piotra Noconia i Sławomira Ogłazy były minimalnie niecelne. Swoje szanse mieli też gospodarze, ale nie potrafili ich wykończyć.

W trzeciej tercji tempo gry spadło. Katowiczanie mocno się cofnęli i nastawili się na grę z kontry, ale z tej taktyki niewiele wynikało. Tuż przed końce meczu mogli doprowadzić do wyrównania, ale wykorzystali okazji. Po rzucie rożnym jeden z rywali uderzył z woleja, ale nad poprzeczką.

Nasi trenerzy sprawdzili w Katowicach 20 zawodników. Zabrakło Eryka Krupy i Daniela Rumina. Ten pierwszy na jednym z treningów doznał lekkiego urazu stopy. Rumin odczuwa ból w mięśniu dwugłowym. - Daniel ma kłopot z mięśniem dwugłowym. Zgłaszał dolegliwości w środę, potem w piątek i uznaliśmy, że nie ma sensu ryzykować – tłumaczy trener Paweł Ściebura.

Rozwój Katowice  - Skra Częstochowa 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Bramki: 0:1 Nocoń (34.)

Skra:

I tercja: Kosut – Olejnik, Błaszkiewicz, Woldan, Obuchowski - Napora, Kowalczyk, Ogłaza, Niedbała, Nocoń - Nowak

II tercja: Kosut (60. Biegański) – Olejnik, Błaszkiewicz (55. Holik), Woldan (55. Mastalerz), Obuchowski - Napora (55. Kowalski), Kowalczyk, Ogłaza (55. Musiał), Niedbała (55. Marek), Nocoń - Nowak

III tercja: Biegański – Olejnik (90. Flak), Holik, Mastalerz, Obuchowski (90. Opala) - Niedbała, Musiał, Rogala, Marek, Nocoń (85. Jura) – Kowalski

Rozwój:

I tercja: Witek, Mońka, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Wróbel, Kamiński, Płonka, Kowalski – Paszek

II tercja: Soliński – Paszek, Szeliga, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Tabiś, Kowalski, Płonka, Wróbel – Żak

III tercja: Golik – Lazar, Kunka (75. Zielonka), Czekaj, Szeliga (75. Dudek), Kaletka – Tabiś (75. Olszewski), Barwiński, Baranowicz, Mońka (Gembicki) - Żak

....

Zimowy czas przygotowań - WYNIKI I TERMINARZ GIER KONTROLNYCH