W sobotę czwarty sparing. Tym razem w Katowicach z Rozwojem
I Zespół | 2 lutego 2018

Nasi seniorzy mają za sobą trzy udane sparingi, a kolejne sprawdziany formy przed nimi. Jutro zmierzą się na wyjeździe z II-ligowym Rozwojem.

Na tym etapie przygotowań wyniki nie są aż tak bardzo ważne, ale to co drużyna pokazała w pierwszych trzech  sparingach trzeba docenić. Trener Paweł Ściebura na pewno może być zadowolony, co zresztą podkreślał po każdym z meczów. Grając na boiskach rywali skrzacy pokonali 3:0 Garbarnię Kraków i 4:2 GKS Bełchatów, a przed tygodniem zremisowali w Ząbkach z rezerwami Legii Warszawa. Co ciekawe Paweł Ściebura najwyżej ocenił występ przeciwko legionistom. Podkreślał, że pod kątem taktycznym, kultury gry mecz stał na bardzo wysokim poziom. - To był nasz najlepszy sparing – ocenił trenera.

Skrzaków stać było na dobre wyniki mimo, że trenerzy za każdym razem sprawdzali niemal całą kadrę. Szansę gry dostawali juniorzy i testowani gracze, którzy mieli szanse wzmocnić naszego lidera. Jeśli chodzi o tych ostatnich, zapadły już decyzje, że żaden z nich do kadry skrzaków nie dołączy.

- Nie będzie transferu żadnego z testowanych zawodników, a w sparingu z Rozwojem w naszym składzie nie pojawi się nikt z zewnątrz – informuje Paweł Ściebura. –Zagrają zawodnicy, których mamy do dyspozycji. Wyjątkiem jest Eryk Krupa, który ma lekkim uraz stopy. Ale to nic poważnego, powinien szybko wrócić do treningów.

 Mecz z II-ligowym Rozwojem rozegrany zostanie na obiekcie MOSiR-u Kolejarza w Katowice przy ul. Alfreda 1. Początek o godz. 11. Kolejny sparing zaplanowano na sobotę 10 lutego z III-ligową Sołą Oświęcim.

Pierwszy mecz o punkty nasz zespół rozegra 10 marca. Na wyjeździe zmierzy się z Miedzią II Legnica.