Rywale się zbroją
I Zespół | 2 lutego 2018

Przygotowania do wiosennej rundy w pełni. Rywale Skry wzmacniają składy i liczą na udaną rundę rewanżową.

Jednym z faworytów do awansu już przed sezonem była Stal Brzeg. I zespół z Brzegu nie zawiódł, w końcu jako jedyny pokonał Skrę.

Brzeżanie zaliczyli jednak kilka wpadek, stąd tracą do naszego zespołu trzy punkty. Poważnie myślą jednak o rundzie rewanżowej i wzmacniają składa. Pozyskali już dwóch graczy z doświadczeniem w I lidze (Wojciecha Kochańskiego kiedyś młoda Legia, ostatnio MKS Kluczbork i Aleksandra Januszkiewicza z przeszłością w GKS Katowice), a testują trzech kolejnych. W ostatnim sparingu Stal przegrała z II-ligowym Rozwojem Katowice 1:2. Z katowiczanami już w najbliższy weekend zagra także nasz zespół.

25-letni lewoskrzydłowy Japończyk Motoki Kakehi zasilił Stilon Gorzów.  - Miejmy nadzieję, że przyczyni się do awansu! – czytamy odważne wyznanie na oficjalne stronie klubu.

Japończyk ponoć prezentuje się znakomicie. Być może będziemy mogli się o tym przekonać, ale to dopiero w 31. kolejce. Dzisiaj Stilon traci do Skry osiem punktów, ale przed zespołami 17 meczów rundy rewanżowej, nie można więc odmawiać gorzowianom prawa do ambitnych planów.

Warto dodać, że zawodnik Stilonu Rafał Świtaj uznany został najlepszym piłkarzem województwa Lubuskiego. Z Legionovi Legionowo do Stilonu trafił także Mateusz Kwiatkowski.

Nowymi piłkarzami Rekordu Bielsko-Biała zostali Piotr Motyka (GKS Radziechowy-Wieprz) i Mateusz Gleń (Soła Oświęcim)

W zajęciach treningowych Lechii Dzierżoniów udział biorą – Paweł Juźwik (Włókniarz Mirsk), Jakub Smutek (Grom Witków) i Kamil Lechocki (Bielawianka Bielawa)

Do kadry  KS-u Polkowice dołączył grający ostatnio w AKS-e Strzegom – Dominik Radziemski.  Nowym piłkarzem KS jest także Jakub Ostrowski. 19 letni obrońca podpisał z klubem umowę do końca sezonu. Ostatnio grał w Świcie Skolwin.

Nad formą pracują także w Pawłowicach. Piłkarze Pniówka mają za sobą nawet  tygodniowy obóz w Wiśle.

Dwaj piłkarze Pniówka – Kamil Kostecki i Arkadiusz Lalko przeszli do Unii Turza Ślaska. Unia pozyskała także Piotra Trąda (ze Spójni Landek).

Na pięciodniowym obozie w Myślenicach przebywa właśnie Gwarek Tarnowskie Góry. W planach dwa treningi dziennie i sparingi.

Wyniki rozegranych ostatnio meczów sparingowych rywali Skry:

Ślęza Wrocław – Piast Żmigród 3:0

Stal Brzeg – Czarni Jelcz-Laskowice 7:2