Nasi seniorzy zakończyli treningi: odpoczywają do 2 stycznia
I Zespół | 19 grudnia 2017

Piłkarze pierwszej drużyny Skry mogą wreszcie trochę odpocząć. Do 2 stycznia zespół ma wolne od wszelkich zajęć. Nie wszyscy jednak „leniuchują”.

Po dwóch tygodniach treningów w siłowni i na boisku seniorzy Skry zakończyli pracowity rok 2017.

- To były dwa tygodnie trudnych treningów, bo wiadomo, że w tym okresie trzeba takiej wewnętrznej mobilizacji do pracy - jest zmęczenie, przed nami święta, nie ma meczów - ale to ważny okres – mówi trener Jakub Dziółka.

Trener bardzo sobie chwali warunki do pracy jakie miała drużyna:

- Korzystaliśmy z obiektu naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i jesteśmy bardzo zadowoleni, mam nadzieję, że w okresie przygotowań do wiosny też będziemy tu popracować, bo warunki są bardzo dobre – ocenia Jakub Dziółka.

Na ostatnim treningu nie było Konrada Geregi, który ciągle wraca do pełni sił po operacji oraz Łukasza Kowalczyka, który niedawno przeszedł zabieg.

- Pozostali trenowali, co oznacza, że nie ma na razie mowy o ewentualnych odejściach – mówi Jakub Dziółka.

Jak dodaje szkoleniowiec z zespołem pracowało też kilku nowych – młodych zawodników, ale na razie za wcześnie na podawanie nazwisk.

Zawodnicy dostali „całkowite” wolne do 2 stycznia. Większość odpoczywa, ale nie wszyscy. Ci, którzy wracają do sił po kontuzjach nadrabiają zaległości. Przykładowo Adrian Błaszkiewicz trenuje z juniorami, którzy mają zajęcia do końca tego tygodnia.

- Czego sobie życzyliśmy? Zdrowia przede wszystkim, ale i takiej pozytywnej radości, uśmiechu na co dzień. Bo wiadomo, że nam w Polsce tej pogody ducha wszystkim trochę brakuje. To pozytywne nastawianie nam też jest  potrzebne, żeby z przyjemnością spotykać się na treningach i co tydzień na meczach - odpowiada na pytanie Jakub Dziółka.

Piłkarze od 2 do 6 stycznia mają pracować indywidualnie.

- Potem jeden dzień wolnego w niedzielę 7 stycznia i od poniedziałku 8. zaczynamy przygotowania – dodaje trener.

Zajęcia odbywać się będą codziennie z wyjątkiem czwartków. Już w pierwszym tygodniu odbędzie się gra wewnętrzna z juniorami, a od kolejnego tygodnia już sparingi z silnymi rywalami.