Mikołaj na testach w Brighton. A angielskie media piszą o Skrze
I Zespół | 29 listopada 2017

Po raz kolejny nasz młody bramkarz – Mikołaj Biegański przebywa na testach w Anglii. Tym razem w FC Brighton. Angielskie media donoszą jednak, że zainteresowane pozyskaniem Mikołaja są Manchester United, Aston Villa i Tottenham.

W lutym tego roku Mikołaj trenował z Manchesterem United, kilka tygodni temu sprawdzał go Aston Villa, od poniedziałku 27 listopada przebywa w Brighton.

- Przyleciałem tu na pięć dni, trudno było odmówić skoro taki klub składa propozycję – mówi nam zawodnik.

- Poziom sportowy na treningach, organizacja są podobny jak w dwóch poprzednich klubach – dodaje młody bramkarz.

Nasz zawodnik we wtorek miał możliwość obejrzenia na żywo meczu Brighton z Crystal Palace. Choć spotkanie zakończył się remisem 0:0, Mikołaj był zachwycony.

- Niesamowite, fantastyczne wrażenie, pełny stadion kibiców – opowiada. – Pierwszy raz miałem okazję oglądać mecz Premier League. Wcześniej, w Manchesterze oglądałem spotkanie w Lidze Europy.

Wiele wskazuje na to, że niedługo Mikołaj opuści Skrę. Propozycji mu nie brakuje, piszą o tym nawet angielskiej media. Według nich zainteresowane bramkarzem Skry są  Manchester United, Aston Villa i Tottenham.

Portal espnfc.com pisze:

„Bramkarz Skry Częstochowa Biegański uważany jest za jeden z najlepszych młodych talentów w Polsce, po imponujących występach w klubie i reprezentacji kraju w ostatnich miesiącach. 15-latek ma ważny kontrakt z  III-ligową Skra Częstochowa i trenuje z pierwszą drużyną”.

Anglicy dodają, że Biegański zwrócił uwagę wielu klubów w całej Europie, obserwujących Polaków poniżej 16 roku życia.

„Skauci z klubów w Anglii obserwują go na dystans, a on w ciągu ostatnich 12 miesięcy trenował w United, Tottenham i Villa, dzięki czemu trenerzy mogli zerknąć na niego z bliska” – czytamy w portalu i dalej:

„Wszystkie trzy angielskie kluby wyraziły zainteresowanie podpisaniem kontraktu z Biegański, będąc  pod wrażeniem tego co zaprezentował podczas okresu próbnego, a młodzieniec rozważa teraz propozycje”.

Zdaniem angielskiego portalu: „Skra Częstochowa najprawdopodobniej nie będzie przeciwna transferowi Biegańskiego jeśli pojawi się odpowiednia oferta, a nastolatek ma zamiar przenieść się do Anglii, gdy skończy 16 lat.”

Decyzja pozostaje w rękach zawodnika i jego rodziców. Nasz bramarz ma podpisany ze Skrą kontrakt do czerwca 2018.