Przygotowania do ostatniego meczu w dobrych nastrojach
I Zespół | 16 listopada 2017

Jeden mecz pozostał naszej drużynie do zakończenia rundy jesiennej. Mecz, który zdecyduje czy Skra uda się na przerwę zimową jako lider, czy też będzie przygotowywała się do wiosny z drugiej pozycji w tabeli.

W ostatniej, 17. kolejce rundy jesiennej Skra zagra w Bielsku ze Stalą. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, co sprawiło, że nieco zmienił się cykl treningowy zespołu.

- Chłopcy dostali dwa dni wolnego po meczu z Polonią, a w sobotę zamiast meczu będziemy trenować - mówi Paweł Ściebura drugi trener naszej drużyny.

- Powtarzamy zawodnikom, żeby tego ostatniego tygodnia nie zlekceważyli, bo wiadomo, że jest już pewne psychiczne znużenie sezonem, na pewno także zmęczenie fizyczne, ale trzeba się jeszcze zmobilizować. I przyznam, że tą mobilizację widać, wszyscy pracują z pełnym zaangażowaniem – mówi nasz szkoleniowiec.

Mimo, że to koniec rundy sytuacja kadrowa drużyny jest bardzo dobra. Po „odpokutowaniu” kar za kartki będą mogli zagrać Oktawian Obuchowski i Sławomir Ogłaza, nie ma także poważniejszych kontuzji.

- Wiadomo, że po tylu meczach jakieś mniejsze dolegliwości się odzywają, ale wygląda na to, że tylko Rober Brzęczek nie będzie zdolny do gry, reszta jest w pełni sił – mówi Paweł Ściebura.

Do treningów wrócił także Kamil Kosut, którego nie było w kadrze na spotkanie z Polonią z powodu kontuzji barku, ale na mecz w Bielsku ma być gotowy.

Powrót do kadry Oktawiana Obuchowskiego sprawia, że trenerzy będą musieli dokonać wyboru pomiędzy nim, a Erykiem Krupą, który w ostatnich dwóch meczach dobrze spisał się na lewej obronie.

- Wielokrotnie powtarzaliśmy, że nie ma czegoś takiego jak pewne miejsce w składzie i tak też jest w przypadku Oktawiana i Eryka – tłumaczy nasz II trener. – Obaj rywalizują i myślę, że decyzji o tym, który zagra w Bielsku zapadnie dopiero po ostatnim treningu.

Po meczu ze Stalą nasi piłkarze dostaną dwa tygodnie wolnego. Spotkają się ponownie na początku grudnia i do 15 grudnia będą trenować trzy razy w tygodniu.

- Nasi piłkarze są już na tyle doświadczeni i świadomi, że będą wiedzieli jak mają odpoczywać, a ci którzy będą chcieli dostaną „rozpiski” na indywidualne zajęcia – mówi Paweł Ściebura. - W grudniu będziemy już robić podbudowę pod okres przygotowań do wiosny, który rozpocznie się po świątecznej przerwie – dodaje trener.

Poniżej przedstawiamy video clip z meczu z Polonią Głubczyce