Pewne zwycięstwo nad Ruchem
I Zespół | 4 listopada 2017

Po serii spotkań w których nasz zespół odnosił jednobramkowe zwycięstwa, doczekaliśmy się bardziej okazałej wygranej. Skrzacy pokonali Ruch Zdzieszowice 3:0.

Skra na mecz z Ruchem wyszła w nieco innym zestawieniu niż w poprzednich spotkaniach. Zagrać nie mogli pauzujący za kartki Oktawian Obuchowski i Mariusz Holik, więc Piotr Mastalerz trafił na środek obrony, a bocznymi defensorami byli Adam Olejnik i Eryk Krupa.

Mecz zapowiadaliśmy jako trudny i taki był, szczególnie na początku. Ruch zaczął odważnie, w 15 min. postraszył nas strzałem z dystansu po którym piłka trafiła w boczną siatkę.

Trzeba przyznać, że do 22 minuty Skra nie potrafiła stworzyć dobrej sytuacji strzeleckiej. Wreszcie w 23. min aktywny Dawid Niedbała wpadł w pole karne, gdzie został podcięty przez obrońcę  i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Krzysztof Napora. Po golu strzelec wraz z kolegami wykonał „kołyskę” dla uczczenia narodzin córki. Warto dodać, że faulowany Niedbała przed tygodniem nie wystąpił w wyjazdowym meczu ze Stilonem Gorzów. Wydawało się, że będzie musial dłużej pauzować w związku z urazem kolana. Po kilku dniach odpoczynku w czwartek wyszedł jednak na trening i okazało się, że wszystko jest w porządku. - Sprawdziłem kolano na siłowni, trenowałem w czwartek, potem w piątek i trener zdecydował się mnie wystawić. Dobrze, że tak się to wsztsko skończyło, jestem bardzo zadowolony - podsumował po meczu Dawid.

Potem znów oglądaliśmy wyrównaną grę głównie w środku pola, ale Skra mogła, a nawet powinna podwyższyć wynik w ostatniej akcji pierwszej połowie. Daniel Rumin znalazł się w dobrej sytuacji na linii pola bramkowego, ale nie zdołał opanować piłki.

fotogaleria z meczu z Ruchem - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

W drugiej połowie gra długo toczyła się między polami karnymi, ani jeden, ani drugi zespół nie potrafiły sobie stworzyć okazji do strzałów.

W 64. min znów sprytnie w polu karnym przepchnął się Rumin, ale ponownie zabrakło wykończenia akcji.

Goście odpowiedzieli w cztery minuty później, na szczęście dla nas Bartosz Zychowicz uderzył z woleja bardzo mocno, ale nad bramką.

Zdzieszowiczanie zdecydowania dążyli do wyrównania, a Skra ograniczała się do prób kontrataków i czekała na błąd rywali. Taki zdarzył się w 76. min – za lekko podaną do bramkarza piłkę przejął Daniel Rumin i tym razem się nie pomylił.

Daniel jak nie strzelał to nie strzelał, ale jak już się „przebudził” to na dobre. W 83. min zaatakował obrońców, Michał Bachor ratując sytuację zagrał piłkę ręką i mieliśmy drugi rzut karny. Rumin pewnie podwyższył na 3:0.

- Brakowało nam tych bramek w ostatnich meczach, dawno nie było takiego spotkania, że strzeliliśmy ich więcej – mówi po meczu Dawid Niedbała. – Pracujemy nad tym cały czas. Fajnie, że przełamał się Daniel Rumin.

Skra - Ruch 3:0 (1:0)

Bramki:

1 - 0 Napora (24') - karny - as. Niedbała
2 - 0 Rumin (76') - as. Niedbała
3 - 0 Rumin (83') - karny - as. Nowak

Skra:

Krzczuk – Olejnik Ż, Woldan, Mastalerz, Krupa, Napora (90. Brzęczek), Musiał Ż (85. Kowalczyk), Ogłaza Ż, Niedbała, Nocoń (76. Nowak), Rumin (90. Piątkowski)

Ruch:

Sochacki – Kiliński, Kostrzycki, Bachor (86. Werner), Weremko (51. Pałach), Polak (29. Wanat), Sotor, Rudnik, Damrat, Wieczorek (66. Zychowicz), Czapliński

III liga gr.3 - terminarz i wyniki III liga gr.3 - tabele III liga gr.3 - statystyki zawodników Raport z meczu

fotogaleria z meczu z Ruchem - autor Arek Rek - [ZOBACZ]