Skra - Gwarek. Gramy o fotel lidera !
I Zespół | 16 października 2017

W środę odrabiamy na „Lorecie” zaległości z 10. kolejki. Tak się złożyło, że stawka meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry będzie bardzo wysoka. Zespoły zagrają o pozycję lidera III grupy III ligi, emocje gwarantowane !

Nasz zespół od początku sezonu grał dobrze i regularnie zdobywał punkty. Z siedmiu ostatnich meczów nie przegrał żadnego, pięć wygrał i dwa zremisował. Lepszą serię ma tylko nasz najbliższy rywal. I to najlepiej dowodzi, przed jak trudnym zadaniem staniemy w środę. To także dowód na to, że Skra i Gwarek nie przez przypadek powalczą o fotel lidera.

Drużyna  z Tarnowskich Gór wystartowała kiepsko (jedynie 2 punkty w trzech meczach), ale począwszy od czwartej kolejki wygrała siedem razy i tylko raz zremisowała. Seria jest imponująca, zwłaszcza jak na beniaminka.

- Dla wielu osób miejsce Gwarka w tabeli może być zaskoczeniem, bo to beniaminek, ale jak spojrzeć w kadrę to mają tam więcej piłkarzy z doświadczeniem w wyższych ligach niż my w Skrze – mówi trener Jakub Dziółka.

Rzeczywiście Gwarek to drużyna zbudowana w oparciu i doświadczonych ligowców, których w przeszłości można było oglądać nawet na boiskach ekstraklasy. Przykładem jest choćby 34-letni pomocnik Grzegorz Fonfara, były gracz GKS-u Bełchatów i Zagłębia Sosnowiec. Także najlepszy strzelec drużyny i całej ligi (10 goli) 30-letni Dawid Jarka (wcześniej m.in. Górnik Zabrze).

W Gwarku od kilku lat realizują rozwojowe plany. Najpierw był awans do ligi okręgowej, a w minionym sezonie do III ligi. Co ma być teraz? - Jesteśmy na etapie uczenia i rozglądania się, ale będziemy chcieli III ligę zdominować – mówił po pierwszym zwycięstwie prezes klubu Marek Porada. To jedno zdanie mówi bardzo dużo. W Tarnowskich Górach nie bali się i nie boją awansu. Mają ciekawy zespół, zaplecze finansowe, liczne grono kibiców, a więc wszystko do tego, aby myśleć o II lidze w perspektywie najbliższego czasu. W środę będą zdeterminowani, aby wygrać i zostać samodzielnym liderem.

Ale nasz zespół też ma swoje ambicje i plany. Jakie?

- Jak w każdym spotkaniu chcemy zagrać jak najlepiej potrafimy i powalczyć o trzy punkty – trener Jakub Dziółka i piłkarze powtarzają to zdanie od początku sezonu. - Zapowiada się bardzo trudny mecz, emocji na pewno nie zabraknie.

Mecz Skra Częstochowa – Gwarek Tarnowskie Góry w środę 18 października na Stolzle Stadion. Początek o godz. 18.

....