Możemy zaśpiewać – mamy lidera, ale poczekajmy do środy!
I Zespół | 15 października 2017

Nasz zespół krok po kroku pnie się w gorę tabeli trzeciej grupy. Po remisie we Wrocławiu ze Ślęzą, Skra wspólnie ze Stalą Brzeg i Gwarkiem Tarnowskie Góry otwiera tabelę.

Choć nie ma to większego znaczenia - bo już w środę wszystko się zmieni - to przyjmujemy, że dzisiaj liderem jest Skra, która ma najlepszy bilans bramkowy z trójki zespołów, które zgromadziły po 24 punkty (regulamin mówi co prawda o dodatkowej tabelce jeśli tyle samo punktów mają co najmniej trzy drużyny, ale na tym etapie nie ma ona racji bytu, bo odbyło się tylko jedno spotkanie między zainteresowanymi).

W najgorsze sytuacji z tej trójki jest Stal Brzeg, która już w środę spadnie na drugie lub trzecie miejsce w tabeli.

Dlaczego w środę? Bo tego dnia Skra zagra na „Lorecie” (godz. 18) - właśnie z Gwarkiem - zaległy mecz z 10 kolejki.

Zwycięzca zostanie samodzielnym liderem, ze sporą bo trzy punktową przewagą nad rywalami.

Wracają do zakończonej kolejki, trzeba powiedzieć, że rywale znów grali „dla Skry”. Górnik Zabrze, który przed tygodniem pokonał KS Polkowice, tym razem wygrał ze Stalą Brzeg 3:1. A  polkowiczanie ponownie stracili punkty remisując w Pawłowicach z Pniówkiem.

Straty poniósł także Stilon Gorzów, który tylko zremisował w Turzy z Unią.

Warto zwrócić uwagę na wynik meczu w Legnicy. Młodzież rezerw Zagłębia, której gra tak podobała nam się tydzień temu w Częstochowie, rozbiła 7:2 Polonię Głubczyce. I choć Polonia zamyka tabelę (ostatni wygrała jednak z Piastem Żmigród 2:1) to wynik potwierdza, że nie pomyliliśmy się komplementując Zagłębie II.

Za niespodziankę XII kolejki trzeba uznać rezultat meczu w Zdzieszowicach. Gdy wydawało się, że Ruch wraca do dobrej formy (pokonał 2 tygodnie temu Stal Brzeg, ostatnio zremisował w Turzy) to piłkarze ze Zdzieszowic ulegli u siebie Lechii Dzierżoniów 3:4.

 

Wyniki (za 90.minut.pl)

Ruch Zdzieszowice - Lechia Dzierżoniów 3:4

Bramki: Karol Wanat 6, 87, Jakub Czajkowski 83 - Marcin Buryło 11 (k), Damian Szydziak 29, Filip Barski 73, Piotr Pietkiewicz 76

Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 3:1

Krzysztof Kiklaisz 55, Sandi Arčon 57, Mariusz Przybylski 64 - Dominik Bronisławski 29

Pniówek Pawłowice Śląskie - KS Polkowice 1:1  

Maciej Gaszka 7 - Mateusz Magdziak 54

Falubaz Zielona Góra - Rekord Bielsko-Biała 1:1

Jakub Babij 90 - Marek Sobik 70

Gwarek Tarnowskie Góry - Miedź II Legnica 2:0

Dawid Jarka 35 (k), 75

Piast Żmigród - BKS Stal Bielsko-Biała 0:0

Zagłębie II Lubin - Polonia Głubczyce 7:2

Filip Dudziak 41, Konrad Andrzejczak 45, 48, Maciej Spychała 57, Dawid Pakulski 66, Marcin Gołębiowski 79, Paweł Żyra 87 (k) - Jacek Broniewicz 3, Piotr Jamuła 71

Unia Turza Śląska- KS Stilon Gorzów Wielkopolski 1:1

.....