Jakub Dziółka po meczu we Wrocławiu: dawno nie byliśmy w takiej sytuacji
I Zespół | 14 października 2017

Dobrze, że udało się strzelić tego gola bo ona nam się po prostu należał – mówi po remisie 1:1 ze Ślęzą we Wrocławiu trener Jakub Dziółka.

We Wrocławiu wystąpiliście w roli zespołu, który przegrywa i goni rywala. Na szczęście skutecznie

- Rzeczywiście, dawno nie byliśmy w takiej sytuacji, ale zespół zareagował bardzo pozytywnie. W drugiej połowie prowadziliśmy atak pozycyjny i zdominowaliśmy rywala. Dobrze, że udało się strzelić tego gola, bo on nam się po prostu należał. Mieliśmy po przerwie dwie, trzy okazje, gdzie obrońcy w ostatniej chwili wybijali piłkę z linii.

Nie przegraliśmy siódmego – kolejnego meczu

- Tak, to cieszy i we Wrocławiu chłopaki też chcieli wygrać. Była 92. min gdy padło wyrównanie, a oni złapali piłkę i pobiegli na środek, żeby spróbować jeszcze strzelić zwycięskiego gola.

Szkoda trochę tej bramki, którą straciliśmy, ale nie da się zawsze grać na zero z tyłu. Inna sprawa, że obejrzeliśmy już zapis wideo i piłka odbiła się od murawy w tak nietypowy sposób, że Łukasz nie miał szans jej złapać.

Niestety, boisko przeszkadzało obu zespołom w realizowaniu tego co sobie założyły.

Zawodnicy z „ławki” pograli dzisiaj dłużej i chyba nie zawiedli? Po kontuzji wrócił też Adam Olejnik.

- Zmiennicy dużo wnieśli do gry i mają znaczny wkład w zdobycie tego punktu. Adam już od dłuższego czasu przekonywał mnie, że jest gotowy do gry i dzisiaj dostał tych parę minut. W kolejnych meczach na pewno nam się przyda, bo za czwartą żółtą kartkę w środę nie zagra Piotr Mastalerz. Adam przypomniał jednak dzisiaj jaką ma wartość i udowodnił, że jest już przygotowany do gry.

Właśnie, w środę gramy z Gwarkiem (stadion przy Loretańskiej, godz. 18). To dość nieoczekiwanie bardzo trudny rywal.

- Gwarek to beniaminek, ale mają w składzie znacznie więcej piłkarzy doświadczonych, grających w przeszłości na boiskach wyższych klas  niż my. Po dzisiejszej kolejce my i Gwarek mamy po 24 punkty, będzie to więc bardzo ważny i ciekawy mecz. Zapraszamy kibiców bo zapowiadają się spore emocje.