Za nami dziesięć meczów, ale gorąca jesień dopiero przed nami
I Zespół | 9 października 2017

Tegoroczne rozgrywki dostarczają nam sporo emocji, ale do zakończenie rundy jesiennej jeszcze siedem meczów i na pewno nudzić się nie będziemy!

Choć nasi trenerzy i piłkarze często powtarzają, że w trzeciej grupie III ligi każdy wynik jest możliwy (co rzeczywiście się potwierdza w każdej kolejce) to jednak z każdą serią spotkań różnice między zespołami robią się większe, a czołówka staje się coraz mniej liczna. Skra wraz ze Stalą Brzeg otwierają stawkę.

- Fajnie to wygląda, jest się z czego cieszyć ale to nie koniec rundy - mówi nam Sławomir Ogłaza.  - Nie ukrywajmy, że każdy na tą tabelę czasem spojrzy, ale podchodzimy do tego z chłodną głową i skupiamy się na każdym kolejnym meczu i do każdego podchodzimy skoncentrowania na sto procent.

fotogaleria z ostatniego mecz0 foto Arek Rek - [ZOBACZ]

Tabela nie do końca jednak mówi „prawdę” bo jednak jej obraz zaciemniają cztery mecze zaległe.

Skra swoje przełożone spotkanie rozegra 18 października (środa), a jaj rywalem będzie Gwarek Tarnowskie Góry. Kto jeszcze niedawno mógł przypuszczać, że będzie to spotkanie, które zdecyduje o układzie sił w ścisłej czołówce tabeli? Być może nawet o tym kto zajmie fotel lidera!

Przecież gdyby ten mecz rozegrać dzisiaj to w przypadku wygranej Skra wskakiwałaby na pierwsze miejsce w tabeli i to z dwoma punktami przewagi nad Stalą Brzeg i pięcioma nad Gwarkiem! Po drodze czeka nas jednak jeszcze XI seria spotkań i układ sił może ulec zmianie.

Skra jedzie sobotę do Wrocławia na mecz ze Ślęzą i nie będzie jej łatwo o punkty. Wrocławianie po słabym początku grają coraz lepiej i są już na piątym miejscu w tabeli, a w ostatniej kolejce potrafili wygrać w Gorzowie ze Stilonem.

To nie była zresztą jedyna niespodzianka XI serii. Zaskoczeniem był klęska jaką poniósł KS Polkowice na własnym stadionie z Górnikiem II Zabrze. Goście wygrali 6:1, ale trzeba dodać, że polkowiczanie mieli pecha - w związku z przerwą w rozgrywkach ekstraklasy zabrzanie przysłali kilku zawodników z pierwszego zespołu.

Nadal nie może się przebudzić Ruch Zdzieszowice. W poprzedniej kolejce pokonał Stal Brzeg i wydawało się, że zaczynie odrabiać straty, ale tym razem tylko zremisował w Turzy z Unią.

Inna sprawa, że Unia i Polonia Głubczyce, które po pięciu pierwszych meczach miały na koncie po pięć porażek, nie są już chłopcami do bicia. Polonia w tej kolejce ograła Piasta Żmigród, ma sześć punktów i nadzieje na lepszą przyszłość.

Mocno z tonu spuściły za to zespoły z Bielska-Białej. W tej kolejce oba przegrały mecze u siebie: Stal z Gwarkiem, a Rekord z Pniówkiem. W tym drugim spotkaniu gospodarze od 5. minuty grali w dziesięciu (po czerwonej kartce dla Michała Bojdysa), goście też nie skończyli meczu w komplecie (od 73. min po drugiej żółtej z boiska zszedł Sławomir Szary)

fotogaleria z ostatniego mecz0 foto Arek Rek - [ZOBACZ]

Wyniki XI kolejki (za 90minut.pl)

Unia Turza Śląska - Ruch Zdzieszowice 1:1

Dariusz Pawlusiński 8 - Sebastian Polak 13

KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Ślęza Wrocław  1:2

Alan Błajewski 45 - Mateusz Kluzek 28, Tobiasz Jarczak 88

Polonia Głubczyce - Piast Żmigród 2:1   

Szymon Grek 68, Łukasz Bawoł 90 - Damian Celuch 19 (k)

BKS Stal Bielsko-Biała - Gwarek Tarnowskie Góry 2:3     

Jacek Jarnot 13, Marcin Czaicki 50 (k) - Dawid Jarka 28, Grzegorz Fonfara 63, Sebastian Pączko 88

Miedź II Legnica - Falubaz Zielona Góra 0:2

Przemysław Mycan 4, Jakub Babij 9 (k)

Rekord Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:4

Dawid Nagi 83 (k) - Arkadiusz Lalko 25, Rafał Adamek 41, Mateusz Szatkowski 57, 70 (k)

KS Polkowice - Górnik II Zabrze 1:6

Mateusz Piotrowski 49 - David Ledecký 13, 40, 53, Marcin Urynowicz 34, 56, Dominik Lasik 85

Stal Brzeg - Lechia Dzierżoniów 3:1

Marcin Nowacki 23, Michał Sikorski 45, Damian Korkuś 84 (s) - Marcin Buryło 29 (k)

.