Pucharowa wygrana w Mrzygłodzie
I Zespół | 4 października 2017

Pewne zwycięstwo odniosła nasza młodzież wspierana przez kilku doświadczonych zawodników w pucharowym meczu w Mrzygłodzie.

Skra pewnie awansowała do półfinału rozgrywek PP na szczeblu podokręgu. Na boisku czołowej drużyny klasy okręgowej nasza zespół prowadził 2:0 już po 17 minutach.

Rządzili na boisko Marcin Kowalski i Łukasz Kowalczyk, którzy nie tylko strzelali, ale i asystowali przy bramkach 18-letniego Alana Jaworskiego, który zdobył do przerwy dwa gole.

W przerwie obaj panowie „K” zeszli z boiska, podobnie jak Robert Brzęczek i w naszym zespole mieliśmy już na boisku niemal samych juniorów (do 62. min wspierał ich jeszcze niewiele starszy Eryk Krupa).

Piłkarze z Mrzygłodu próbowali wykorzystać swoją przewagę w doświadczeniu i warunkach fizycznych i mecz stał się wyrównany. W 51. min bramkę dla gospodarzy zdobył doświadczony Piotr Prusko, a Mikołaj Biegański miał jeszcze kilka razy okazje by zaprezentować swoje umiejętności bramkarskie.

W końcówce nasi juniorzy ostudzili jednak zapędy gospodarzy - w odstępie dwóch minut gole strzelili Dominik Marek i Mateusz Piątkowski.

Skra w półfinale PP zagra ze zwycięzcą meczu  Zielonie Żarki – Raków II (zaplanowy na 25 listopada)

W sobotę o godz. 17 na Loretańskiej kolejny mecz o punkty w III lidze. Nasi seniorzy zagrają z Zagłębiem II Lubin.

Skra:

Biegański – Flak, Opala, Wychowaniec, Krupa (62. Pakuła) - Marek , Kowalczyk (46. Rogala), Wierus, Brzęczek (46. Piątkowski) – Kowalski (46. Napieraj), Jaworski