Nasz rywal imponuje w Pucharze Polski
I Zespół | 10 sierpnia 2017

Ruch Zdzieszowice – jeden z rywali Skry w III grupie trzeciej ligi – awansował do 1/8 Pucharu Polski.

Zdzieszowiczanie pokonali w wyjazdowym meczu Górnika Łęczna 2:1. W następnej rundzie Ruch zmierzy się u siebie z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się 20 września.

Warto przypomnieć, że w pierwszej kolejce III ligi zespół ze Zdzieszowic przegrał w Zielonej Górze z Falubazem 0:1. W sobotę Ruch zagra u siebie ze Stalą Bielsko-Biała – zobaczymy czy pucharowy sukces nie odbije się formie piłkarzy ze Zdzieszowic.

Skra z Ruchem zagra dopiero 4 listopada w Częstochowie. W sobotę nasi piłkarze jadą do Bielska na mecz z Rekordem, a już 15 sierpnia - we wtorek o godz. 17 - na Loretańskiej podejmują KS Polkowice.

Ruch w poprzednich rozgrywkach III ligi zajął drugie miejsce ustępując jedynie GKS-owi Jastrzębie. Pytanie czy klub ze Zdzieszowic pójdzie śladem Jastrzębia, które w ub. sezonie doszło aż do ćwierćfinału Pucharu Polski (gdzie odpadło z Wigrami Suwałki 1:2 i 1:1), a później wywalczyło awans do II ligi.