Prezes Artur Szymczyk: były bramki, ale i dużo błędów
I Zespół | 7 sierpnia 2017

Prezes Artur Szymczyk dość krytycznie ocenił postawę zespołu w pierwszym meczu sezonu. Jak mówi: wnioski trzeba wyciągać właśnie po wygranych meczach.

Jakie wrażenia po pierwszym meczu?

- Ja myślę, że jest to bardzo dobry materiał do tego, żeby wyciągnąć wnioski, bo mimo tych czterech strzelonych bramek, dawno nie widziałem, żeby drużyna Skry popełniła tyle błędów, była tak rozkojarzona i grała tak mało konsekwentnie, a efekt był taki, że mimo wielkiej przewagi nie wykorzystała wielu sytuacji. Myślę, że to bardzo dobry moment do wyciągnięcia tych wniosków przez trenerów i zawodników, bo powinno się robić to właśnie po meczach wygranych.

Wszyscy zadowoleni z 4:0, a prezes krytyczny…

- Myślę, że tu nie ma co popadać w euforię. Graliśmy jednak z przewagą jednego zawodnika i nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji. Jeszcze raz mówię, że to bardzo dobry moment na analizę.

Co by jednak nie mówić, mecz był bardzo ciekawy dla kibiców. Może dużo bramek przyciągnie ich więcej na trybuny?

- Mam nadzieję. Gra się przecież dla kibiców, oni są solą futbolu. Zapraszamy na stadion, bo mam nadzieję, że będzie na co popatrzeć.

Zarząd wzmocnił kadrę, trenerzy mają z kogo wybierać, jaki jest cel Skry na ten sezon?

- Cel jest zawsze jeden – grać jak najlepiej i zająć jak najwyższe miejsce. Jakie to będzie miejsce? Zobaczymy za kilkanaście meczów i na wiosnę. Ja chciałbym, żeby drużyna była na szczycie tabeli.

Ale to oznaczałoby awans?

- To wtedy będziemy się martwić i podejmować decyzje.