Adrian Musiał: Teraz nogi nie niosą
I Zespół | 17 lipca 2017

Nasi seniorzy meczem sparingowym z Rakowem podsumowali w niedzielę pierwszy tydzień przygotowań. - Wynik może nie jest zły, ale kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów – przyznaje nasz doświadczony pomocnik Adrian Musiał.

Jak się czujecie po pierwszym tygodniu przygotowań?

- Tak naprawdę to już drugi tydzień, bo w pierwszym trenowaliśmy indywidualne. Wiadomo, że teraz nogi nie niosą, ale ten etap przygotowań też trzeba przepracować, zrobić podbudowę. Od niego w dużej mierze zależy to, jak będziemy przygotowani do ligi.

Jak twoim zdaniem wypadł sparing z Rakowem?

- Przede wszystkim trzeba było go wybiegać i zaliczyć w ten sposób kolejną jednostkę treningową. Wynik może nie jest zły (przegraliśmy 1:2 red.), ale kilka razy nie ustrzegliśmy się błędów. Prostych błędów, które nie powinny się nam przytrafić. Ale generalnie ten sparing można zaliczyć na plus.

A pozostałe?

- Fajny mecz był w Bełchatowie, gdzie zagraliśmy z silnym zespołem. Zagraliśmy dobrze, były momenty, że długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Sparingi z drużynami z I czy II ligi mogą nam tylko pomóc w lepszym przygotowaniu do sezonu.

Rozgrywki ruszają za trzy tygodnie, można więc powiedzieć, że czasu zostało niewiele…

- Zgadza się. Ten czas zleci bardzo szybko. Wkrótce znowu zagramy o punkty. Nasz sztab trenerski na pewno dobrze nas przygotuje. Będziemy zmotywowani i pozytywnie nastawieni.

Kadra się rozrasta, przybywa wartościowych zawodników, wszystko wskazuje na to, że do nowego sezonu Skra przystąpi znacznie silniejsza…

- Możemy się z tylko cieszyć z tego, że nasza wartość piłkarska jest coraz większa. Dzięki temu, że przyszli nowi chłopcy, trener będzie miał większy komfort wybierając jedenastkę czy osiemnastkę. Teraz piłka jest taka, że często wynik robią zawodnicy, którzy wchodzą z ławki. Tak było w ubiegłym sezonie choćby w meczu z Dzierżoniowem.

Adrian Musiał - www.90minut.pl