Sparingowa przegrana z Rakowem
I Zespół | 16 lipca 2017

Po sobotnim remisie w Działoszynie nasi seniorzy w niedzielę przed południem zagrali na Limanowskiego z Rakowem. I-ligowcy wygrali 2:1.

Przeciwko Rakowowi trener Jakub Dziółka wystawił skład bardzo podobny do tego jaki najczęściej widzieliśmy pod koniec rundy wiosennej, tylko na boku pomocy zagrał zawodnik poddawany testom.

Raków, po sobotniej porażce w meczu Pucharu Polski w Puławach, wystawił do gry zespół oparty o niedawno pozyskanych lub jeszcze testowanych graczy.

W pierwszej połowie rakowianie nieco częściej byli w posiadaniu piłki, ale nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji strzeleckich, to że strzelili dwie bramki to – jak ocenił trener Jakub Dziółka – w znacznym stopniu obciąża naszą defensywę. Oba gole padły po strzałach z najbliższej odległości: najpierw piłkę do bramki dosłownie wepchnął Jose Embalo, a potem z dwóch metrów dobijał Damian Warchoł.

- W Działoszynie straciliśmy bramkę w prostej sytuacji i dzisiaj dwie podobne, przegraliśmy też sporo pojedynków jeden na jeden, mamy nad czym pracować – skomentował szkoleniowiec.

Trener nie do końca był także zadowolony z gry w przodzie: - Brakowało nam dokładności, tego ostatniego podania - powiedział.

Te braki trzeba jednak można jednak tłumaczyć etapem przygotować na jakim znajduje się nasze zespół: - Za nami dopiero pięć treningów, bo przecież my mamy zajęcia raz dziennie i widać, że nie ma jeszcze tego czucia piłki – dodał Jakub Dziółka.

Po przerwie w Skrze nastąpiło kilka zmian, na boisko weszli m.in., Eryk Krupa, Daniel Rumin i Marcin Kowalski, w bramce pojawił się testowany golkiper, ale trzeba powiedzieć, że wiele się o jego formie nie dowiedzieliśmy, bo gra toczyła się głównie w środku pola, a częściej w posiadaniu piłki był nasz zespół. To Skra stworzyła sobie także lepsze okazje strzeleckie: dwa razy po stałych fragmentach gry głową mocno strzelał Mateusz Woldan – pierwsze uderzenie było nieznacznie niecelne, po drugim piłka trafiła w poprzeczkę.

Honorową bramkę, po szybkiej wymianie piłki przed polem karnym, strzałem z ok. 20 metrów zdobył Łukasz Kowalczyk.

Raków – Skra 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Embalo (25.), 2:0 Warchoł (35.), 2:1 Kowalczyk (83.)

Raków: Kos - zaw. testowany 1, Góra, Boateng, zaw. testowany 2, zaw. testowany 3, zaw. testowany 4, Papikyan, zaw. testowany 5, Warchoł, Embalo

Skra: Kosut (zaw. testowany) – Mastalerz, Woldan, Błaszkiewicz, Obuchowski, zaw. testowany, Olejnik, Musiał, Ogłaza, Niedbała – Nowak oraz Rumin, Kowalski, Kowalczyk, Gerega, Krupa.