W drugim sparingu remis w Działoszynie
I Zespół | 15 lipca 2017

Pierwsza drużyna rozegrała w sobotę drugi sparing. W Działoszynie zremisowała 1:1z Wartą . W niedzielę o godz. 10.30 na stadionie przy ul. Limanowskiego zagramy z Rakowem.

Nasi piłkarze mają za sobą sześć dni przygotowań i dwa mecze kontrolne. W środę przegrali w Bełchatowie 2:3 z II-ligowym GKS-em. Teraz zmierzyli się z drużyną z łódzkiej grupy IV ligi.

Trener Jakub Dziółka sprawdził w Działoszynie 17 zawodników, wśród nich trzech testowanych. Niektórzy mają szanse dołączyć do kadry, ale na podawanie nazwisk jest jeszcze za wcześnie. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało sporo czasu (pierwszy mecz o punkty w III lidze rozegramy 5 sierpnia z Miedzią II Legnica) więc trenerzy i prezesi mają jeszcze trochę czasu na decyzje.

Z Wartą nasz zespół przegrywał 0:1 od pierwszej minuty. Bramkę stracił po błędzie Kamila Kosuta przy wyprowadzaniu piłki. – Potem mieliśmy więcej z gry i stwarzaliśmy sytuacje, ale strzeliliśmy tylko jedną bramkę – relacjonuje trener Jakub Dziółka. – Mecz nie był dla zawodników łatwy bo ciężko trenowaliśmy przez sześć dni. To jest okres wytężonej pracy, dlatego może brakować mocy. Ale z czasem będzie lepiej.

- Sparing z Wartą miał m.in. za zadanie wypełnienie jednostki treningowej pod względem motorycznym – dodaje trener Jakub Dziółka. - Część zawodników zagrała pełne 90 minut, część 45,ale drugie 45 rozegrają z Rakowem. Niektórzy mają przed sobą cały mecz z Rakowem . Cenne jest to, że w dłuższym wymiarze wystąpili w Działoszynie Piotrek Nocoń i Mariusz Holik, którzy budują formę po wyleczeniu kontuzji.

W Działoszynie trenerzy sprawdzali też zawodników testowanych oraz młodzież. - Jedni wypadli na plus, inni muszą mocniej pracować żeby zagrać w III lidze – mówi o naszej młodzieży trener Dziółka. Aby w przyszłości stali się zawodnikami podstawowymi, muszą podnosić swoje umiejętności.

Warta Działoszyn – Skra Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramka dla Skry: Rumin (75.)

Skra Częstochowa: Kosut – Janus, Błaszkiewicz (46. Obuchowski), Holik, Krupa (zawodnik testowany), Rogala (60. zawodnik testowany), Kowalczyk, Nocoń (zawodnik testowany) , Masełkowski, Marek (60. Matyja), Kowalski (46. Rumin)