Pracowity weekend naszych seniorów
I Zespół | 14 lipca 2017

Dwa mecze sparingowe rozegrają w sobotę i niedzielę nasi seniorzy. W sobotę o godz. 11 w Działoszynie Skra zagra z IV-ligową Wartą. W niedzielę o 10.30 formę piłkarzy z kadry pierwszej drużyny sprawdzi Raków.

W tym drugim meczu zapewne zobaczymy nieco rezerwowy skład Rakowa, bo RKS gra w sobotę o godz. 18 w Puławach w ramach Pucharu Polski z Wisłą, ale biorąc pod uwagę, że częstochowski I-ligowiec znacznie wzmocnił kadrę na pewno będzie to bardzo trudny sprawdzian.

A w jakich składach my zagramy przeciwko obu rywalom?

- W dużym stopniu będą się różnić, choć kilka nazwisk się powtórzy – odpowiada na pytanie trener Jakub Dziółka.

Nasi szkoleniowcy mogą sobie pozwolić na wystawienie dwóch zespołów, bo kadra jest szeroka, a jeszcze czterech graczy jest poddawanych sprawdzianom.  Choć nie wszystko w sprawie transferów jest już jasne to wygląda na to, że w nadchodzących rozgrywkach szkoleniowcy Skry będą mieli do dyspozycji dość liczną i wyrównaną grupę zawodników.

- Nie chcemy popełnić tego błędu co ostatnio, że przy kilku kontuzjach nie mieliśmy większej możliwości wyboru – mówi Jakub Dziółka. – Na razie jednak do końca jeszcze nie ma pewności jak to będzie wyglądało, decyzje co do zawodników testowanych dopiero zapadaną.

Już jednak widać, że w związku ze zmianami w kadrze trwają poszukiwania nowych pozycji dla niektórych piłkarzy. W sparingu w Bełchatowie Damian Nowak zagrał np. na skrzydle. Taka próba nie dziwi jeśli przypomnieć, że właśnie brak skrzydłowych był największą bolączką Skry w ostatniej rundzie, a ponieważ  do kadry dołączył  Marcin Kowalski i zakładając, że w klubie zostanie Daniel Rumin, mamy trzech kandydatów do gry na środku ofensyw. Trenerzy mogą więc pozwolić sobie na poszukiwanie nowych rozwiązań.