Pierwszy sparing za nami
I Zespół | 12 lipca 2017

Już po dwóch dniach wspólnych treningów nasi seniorzy rozegrali pierwszy mecz kontrolny. W Bełchatowie przegrali z GKS-em.

Trener Jakub Dziółka był zadowolony ze sprawdzianu: - Przeciwnik wymusił dobre tempo gry, tak że była to dobra jednostka treningowa, a myślę, że i piłkarsko nie wypadliśmy źle – ocenił.

Jaki pierwsi - juz w 10 min.- trafili do bramki bełchatowiani, dość szybko wyrównał Daniel Rumin.

W drugiej połowie rywale wyszli na prowadzenie, a nasz zespół wyrównał za sprawę Łukasza Kowalczyka, który w 70. min mocno uderzył z rzutu wolnego. W końcówce gospodarze strzelili jednak zwycięską bramkę.

- Szkoda trochę tych bramek, bo padły po naszych błędach, ale takie nieporozumienia się zdarzają kiedy grają nowi zawodnicy, a niektórzy są sprawdzani na innych niż zwykle pozycjach – mówił Jakub Dziółka. - Dodam, ze mieliśmy jeszcze kilka okazji do zdobycia bramek, zabrakło jednak sukteczności.

Trenerzy sprawdzili w tym spotkaniu zdecydowaną większość  piłkarzy z kadry, na boisku pojawiło się także czterech zawodników, którzy są poddawani testom.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 3:2 (1:1)

Bramki: Bartosik, Bociek, Zdybowicz – dla GKS-u, Rumin i Kowalczyk dla Skry.

Skra: Kosut – Gerega, Błaszkiewicz, Mastalerz, Obuchowski, Niedbała, Musiał, Ogłaza, Nowak, Olejnik, Rumin.

II połowa: zawodnik testowany - Janus, Holik, Woldan, Krupa, Kowalczyk, zaw. testowany, zaw. testowany, Marek, zaw. testowany, Kowalski. 

fotogaleria - za www.gksbelachatow.com