Kto zostaje, kto może odejść? Najnowsze wiadomości
I Zespół | 7 lipca 2017

Kamil Kosut przedłużył umowę, Oktawian Obuchowski może wkrótce zostać wykupiony z SMS-u Łódź, a przyszłość Łukasza Kowalczyka powinna się wyjaśnić do poniedziałku – to najnowsze  informacje związane z budową kadry na kolejny III-ligowej sezon.

24-letni Kamil Kosut trafił do naszego klubu z Małej Panwi Ozimek - bramkarzem Skry jest od lipca 2015 roku. W rundzie rewanżowej minionych rozgrywek występował na zmianę z Rafałem Koteckim. Podobnie jak cały zespół źle rozpoczął rundę i stracił miejsce w składzie. Potem do niego wrócił i kończył ligę jako ten pierwszy. Spisywał się co najmniej dobrze i zdecydowano, że zostanie w klubie na dłużej.

- Kamil zostaje w Skrze, taka była wola obu stron. Zostaje i ma być przykładem m.in. dla Mikołaja Biegańskiego – mówi wiceprezes klubu Piotr Wierzbicki.

Wiele wskazuje na to, że zostanie także Oktawian Obuchowski. 20-letni obrońca przez tydzień trenował z Widzewem Łódź,  a także testowany był przez Stal Stalową Wolę, ale wiele na to wskazuje, że zdecyduje się na występy w barwach Skry.

– Rozmawiałem z menedżerem zawodnika Adamem Turkiem i mogę powiedzieć, że jesteśmy bliżej porozumienia niż na końcu sezonu – wyjaśnia Piotr Wierzbicki. - Jesteśmy zainteresowani wykupieniem Oktawiana z SMS-u Łódź, ale na ostateczne decyzje trzeba jeszcze poczekać. Nie wiemy natomiast jaka będzie przyszłość Daniela Rumina. Chcemy żeby został, on też chce, ale nie mamy odpowiedzi z Rakowa. Z kolei sprawa Łukasza Kowalczyka powinna się wyjaśnić do poniedziałku. Jesteśmy po rozmowach. Łukasz ma przemyśleć naszą propozycję i się podjąć decyzję – wyjaśnia wiceprezes naszego klubu.

Pierwsza drużyna rozpocznie przygotowania w najbliższy poniedziałek. Na pierwszym treningu mają się także pojawić grupa zawodników, którym trenerzy będą się przyglądać. Mowa m.in. o dwóch dobrej klasy skrzydłowych oraz bramkarzu. Tym ostatnim jest 19-letni Łukasz Krzczuk. Wychowanek MOS-u Tychy, który ostatnio był wypożyczony z GKS-u Tychy do Legionovii Legionowo..

Łukasz Kowalczyk - www.90minut.pl

Kamil Kosut - www.90minut.pl