Mikołaj Biegański ma nowy kontrakt
I Zespół | 6 lipca 2017

Krótko po tym jak skończył 15 lat, Mikołaj Biegański podpisał z naszym klubem zawodowy kontrakt. Teraz umowa utalentowanym bramkarzem została przedłużona o rok.

Mikołaj od jakiegoś czasu regularnie trenował z pierwszym zespołem, a w ostatnim meczu sezonu zaliczył symboliczny debiut w III lidze. W Żmigrodzie, przy dwubramkowym prowadzeniu naszej drużyny wszedł na boisko na dwie ostatnie minuty.

Ostatnie tygodnie były dla Mikołaja bardzo intensywne. Z reprezentacją Polski wystąpił w turnieju w Uzbekistanie, z kolei z reprezentacją Śląska w finałach mistrzostw Polski. Teraz będzie miał tydzień wolnego, a prawdopodobnie w przyszły piątek dołączy do klubowej kadry, która w poniedziałek rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W związku z tym, że Skrę opuścił Rafał Kotecki (jest testowany przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Mikołaj staje się drugim bramkarzem, z szansami na walkę o nr 1. Ale jak będzie trudno powiedzieć. Przemawia za nim m.in. fakt, że jest młodzieżowcem. Ale jest też kadrowiczem, z czym wiążą się spore obowiązki.

Na razie wiemy tyle, że 15-letni bramkarz zostaje w klubie na kolejny rok. - Mikołaj ma podpisaną umowę z agencję menedżerską Skillequal, której szefem  jest David Lee. Jej przedstawiciel na Polskę - Łukasz Maciongowski przyjechał do Częstochowy i w jego obecności podpisaliśmy kontrakt na kolejny rok - mówi wiceprezes klubu Piotr Wierzbicki. - Co będzie potem? Mikołaj kończy w przyszłym roku gimnazjum i różnie może być. Ale na razie jest w Skrze i na tym poprzestańmy.

Mikołaj uchodzi za wielki bramkarski talent, ma coraz silniejszą pozycję w kadrze narodowej, a głośno stało się o nim w piłkarskim środowisku gdy pojechał na testy do Manchesteru United. I niewykluczone, że Anglia będzie kolejnym krokiem w jego karierze. Związanie się z firmą menedżerską Skillequal też może o czymś świadczyć.