Rywale już trenują, Skra zaczyna w poniedziałek
I Zespół | 5 lipca 2017

Część zespołów trzeciej grupy III ligi rozpoczęła już przygotowania do rundy jesiennej. Nasi piłkarze pierwszy raz po wakacjach spotkają się 10 lipca.

Choć wspólne treningi rozpoczną się za kilka dni to nasi seniorzy pracują już indywidualnie. Wszyscy otrzymali od szkoleniowców „rozpiski” przygotowań na ostatni tydzień przerwy.

Przygotowania rozpoczął także Piotr Nocoń, który z powodu kontuzji nie grał w ostatnich sześciu meczach rundy wiosennej. „Nocek” trenuje popołudniami na Loretańskiej, ale ciągle obawia się, że uraz się odnowi:

- Jestem w trudnej sytuacji, na razie nie zdecydowałem się na zabieg, zobaczę jak kolano będzie się spisywało po pierwszych treningach. Jak będzie źle to bez operacji się nie obejdzie – powiedział nam nasz pomocnik.

Rywale już trenują

5 lipca przygotowania rozpoczęli piłkarze Ruchu Zdzieszowice – jednego z kandydatów do awansu. „Zdzichy” pracują pod okiem nowego trener, którym został 38-letni Aleksander Kalbron, trener bliżej kojarzony z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia Młodzieży w Prószkowie gdzie przez wiele lat zajmował się szkoleniem najbardziej utalentowanej młodzieży z regionu.

Nowego trenera – Adama Noconia - mają także w Stali Bielsko, która trenuje od 3 lipca.

- W zajęciach udział wzięło 18 piłkarzy. Jest kilka nowych twarzy, ale za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Kilku zawodników wciąż przebywa na urlopach i dołączą do nas w najblizszym - mówił trener bramkarzy BKS Stal Janusz Marzec dla klubowego portalu po pierwszych zajęciach.

Już w najbliższą sobotę w Wilamowicach bielszczanie zagrają swój pierwszy mecz sparingowy. Rywalem zespołu Adama Noconia będzie Pniówek Pawłowice Śląskie. Piłkarze z Pniówka trenują od 5 lipca. W kadrze nie ma na razie większych zmian.

Beniaminek - drużyna ZKS Stilon Gorzów do przygotowań przedsezonowych przystąpi w czwartek 6-go lipca. 11 lipca treningi rozpocznie Piast Żmigród.

Zawodnicy Lechii Dzierżoniów stawią się na pierwszym treningu już 6. lipca. Na ten moment żaden z piłkarz nie zgłosił chęci odejścia.