Czy Rumin i Mularczyk zagrają jeszcze dla Skry?
I Zespół | 3 lipca 2017

30 czerwca skończył się okres wypożyczenia dwóch piłkarzy, którzy bardzo by się w Skrze przydali i w nowym sezonie. Czy zobaczymy ich jeszcze na Loretańskiej?

Patryk Mularczyk był wypożyczony do naszego klubu z Zagłębia Sosnowiec. Mówiło się, że jeśli sosnowiczanie awansują do ekstraklasy to szansa na zatrzymanie „Mulara” będzie duża, jeśli nie prawdopodobnie wróci do Sosnowca. Zagłębie awansu nie wywalczyło, a Patryk rzeczywiście walczy o miejsce w kadrze swojego macierzystego klubu o czym może świadczyć fakt, ze znalazł się w grupie, która pojechała na obóz do Wodzisławia Śląskiego. Mularczyk zagrał także 20 minut w przegranym 0:2 sparingu z Karpatami Lwów.

Ostateczne decyzje mają jednak zapaść po powrocie sosnowiczan za zgrupowania, trzeba też dodać, że Zagłębie prawdopodobnie sięgnie jeszcze po wzmocnienia co także może mieć wpływ na losy „Mulara”.

Inna jest sytuacja Daniela Rumina, napastnika, który w końcówce sezonu wywalczył sobie miejsce w jedenastce Skry imponując skutecznością. Daniel to zawodnik Rakowa i tak jak Mularczyk wrócił do swojego macierzystego klubu. Nasi działacze, a i sam piłkarz podkreślali jednak, że jeśli nie znajdzie miejsca w kadrze RKS-u, bardzo chętnie przedłużą współpracę.

Rumin nie zagrał w pierwszych sparingach Rakowa, nie pojechał także na obóz do Zielonki. Trudno się zresztą temu dziwić, Raków pozyskał kilku piłkarzy z doświadczeniem na boiskach I ligi i wywalczenie miejsca w kadrze jest wyzwaniem nie lada.

Skra zwróciła się do RKS-u z zapytaniem o możliwość wykupienia bądź wypożyczenia Daniela i czeka na odpowiedź.

Patryk Mularczyk - www.90minut.pl

Daniel Rumin - www.90minut.pl