Ciekawy finisz sezonu w III lidze. Gdzie miejsce naszej drużyny?
I Zespół | 12 czerwca 2017

W III grupie III ligi najważniejsze pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Nie wiadomo kto, GKS Jastrzębie czy Ruch Zdzieszowice wywalczy awans. Nie wiadomo również na którym miejscu zakończy sezon nasza drużyna.

O tym, że skrzacy na serio i do końca grają w każdym meczu można się było przekonać  sobotę w Kowarach, gdzie zmierzyli się z najsłabszą w lidze Olimpią. Nie mieli litości dla outsidera. Rozbili gospodarzy 8:0, strzelając po cztery gole w pierwszej i drugiej połowie. Po tym zwycięstwie jesteśmy na ósmym miejscu w tabeli z teoretycznymi szansami nawet na trzecie, a realnymi na piąte. Gdzie ukończymy rozgrywki rozstrzygnie się w dwóch ostatnich kolejkach. Pierwsza rozegrana zostanie już w środę, kiedy zagramy z walczącą o utrzymanie Lechią Dzierżoniów (godz. 18). Na ostatni mecz sezonu wyjedziemy do Żmigrodu, gdzie powalczymy z sąsiadem z tabeli Piastem. Drużyną, którą jesienią pokonaliśmy wysoko – 6:0, ale która wiosną spisuje się o klasę lepiej i na swoim boisku będzie bardzo groźna. Na finiszu sezonu czekają nas dwa trudne mecze, ale chyba mamy prawo liczyć, że drużyna stanie na wysokości zadania.

Najważniejsze decyzje zapadać będą w środę na boiskach w Jastrzębiu, gdzie lider zagra z BKS-em Stalą Bielsko Biała i w Zielonej Górze. Tam z kolei na mecz ostatniej kolejki pojedzie Ruch Zdzieszowice. Dwa najlepsze zespoły dzieli aktualnie tylko punkt i jeżeli w środę nic się nie zmieni (czego można się chyba spodziewać), rywalizacja o awans rozstrzygnie się w sobotę 17 czerwca. GKS wyjedzie wówczas na trudny mecz do Legnicy, a Ruch zagra ze zdegradowanym już Górnikiem Wałbrzych.

Wyniki 32. kolejki:

Olimpia Kowary - Skra Częstochowa 0:8

Adam Olejnik 6, Patryk Mularczyk 34, 37, 88, Damian Nowak 42, Daniel Rumin 62, 78, Kowalczyk 81

BKS Stal Bielsko-Biała - Ruch Zdzieszowice 0:1

Mateusz Szatkowski 20

Śląsk II Wrocław  - Falubaz Zielona Góra 3:0

Daniel Łuczak 34, Miłosz Kubacki 37, Mathieu Scalet 46

Piast Żmigród - Górnik Wałbrzych 4:1

Damian Celuch 18, 82, Karol Stachowiak 73, 76 - Kamil Sadowski 90

Lechia Dzierżoniów - Rekord Bielsko-Biała 2:1

Grzegorz Borowy 66, Patryk Paszkowski 90 - Andrzej Maślorz 76 (k)

Unia Turza Śląska - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:2