Rekordowe zwycięstwo w Kowarach
I Zespół | 10 czerwca 2017

Rywal był słaby, ale liczba strzelonych przez naszych piłkarzy bramek robi wrażenie. Skra wygrała na boisku ostatniej w tabeli Olimpii 8:0.

Olimpia co prawda przegrywa na wiosnę wszystko, ale u siebie tylu bramek nie stracił. Piłkarze z Kowar najwyższą porażkę 0:9 ponieśli w Jastrzębiu.

O meczu w Kowarach trudno coś więcej napisać niż to, że toczył się do jednej bramki.

Gospodarze przez cały mecz oddali na naszą bramkę jeden groźniejszy strzał, przez większość czasu bronili się przed atakami Skry.

W pierwszej połowie nasi piłkarze zdobyli cztery gole, po przerwie dorzucili cztery kolejne.

- Najważniejsze, że piłkarze utrzymali koncentrację, nie zlekceważyli rywala, bo w takich meczach to zwykle bywa największym problemem – mówi nasz II trener Paweł Ściebura.

- Skuteczność? Mimo ośmiu bramek, można powiedzieć, że mogła być lepsza, bo mieliśmy znacznie więcej sytuacji – dodaje Paweł Ściebura.

Już w środę kolejny mecz ligowy, z na pewno silniejszym rywalem. Skra na Loretańskiej o godz. 18 podejmuje Lechię Dzierżoniów, która w przeciwieństwie do Olimpii, ma o co grać, bo walczy o utrzymanie. Przekonamy się czy nasi piłkarze potwierdzą dobrą dyspozycję strzelecką.

Olimpia Kowary – Skra Częstochowa 0:8 (0:4)

Bramki:

Olejnik (6.), Mularczyk (34., 37.), Nowak (42.), Rumin (62., 78.), Kowalczyk (81.), Mularczyk (88.)

Skra:

Kosut – Gerega (65. Mastalerz), Błaszkiewicz, Woldan, Obuchowski – Ogłaza, Musiał (65. Kowalczyk) – Mularczyk, Niedbała, Olejnik (54. Marek) – Nowak (54. Rumin)

Komplet wyników - III liga Tabele - III liga Statystyki zawodników Raport z meczu

....