Lider z Jastrzębia znów przegrał. W sobotę sprawdzi go Skra
I Zespół | 14 maja 2017

W XXVII kolejce trzeciej grupy III ligi punkty znów stracił lider z Jastrzębia. Jastrzębianie mają już tylko dwa oczka przewagi nad Ruchem Zdzieszowice. W najbliższej kolejce cała Zdzieszowice będą kibicować naszym piłkarzom, którzy zagrają na boisku lidera.

Jeszcze niedawno wydawało się, że sprawa awansu do II ligi jest przesądzona, Jastrzębie miało po rundzie jesiennej pięć punktów przewagi nad Ruchem Zdzieszowice. Choć wiosną jastrzębianie grali w kratkę i  tracili punkty, to wpadki zaliczał także Ruch i różnica między obu zespołami wynosiła już nawet osiem punktów.

W bezpośrednim meczu 30 kwietnia Ruch wygrał jednak w Jastrzębiu. W ostatnią sobotę Jastrzębie przegrało w Bielsku z Rekordem 1:3, a Ruch wygrał pewnie z Unią Turza Śl.  i przewaga zmalała do dwóch punktów.

W tej sytuacji najbliższy mecz lidera będzie miał wielką wagę, a tak się składa, że do Jastrzębia jedzie nasz zespół. Można powiedzieć, że cała liga będzie patrzeć jak poradzimy sobie na boisku lidera. Kciuki za naszych piłkarza będą trzymać szczególnie w Zdzieszowicach.

Do Jastrzębia pojedziemy bez Adrian Musiała, który pauzować będzie za żółte kartki. Nasz doświadczony pomocnik w sobotnim meczu ze Ślęzą dał się ponieść emocjom, odkopnął piłkę po tym jak sędzia odgwizdał rzut wolny przeciwko Skrze i w ten sposób wykluczył się z gry na ważne i ciekawe spotkanie.

Wracając do 26 kolejki, trzeba dodać, że mieliśmy jeszcze kilka ciekawych rozstrzygnięć: przegrała choćby w Zabrzu świetnie spisująca się wiosną Stal Bielsko. Kolejny raz punkty stracił Górnik Wałbrzych i może mieć problemy z utrzymaniem.

Doskonale za to wiosną radzą sobie rezerwy Miedzi (wygrana w Wałbrzychu), które awansowały już na czwarte miejsce w tabeli.

Rycerzami wiosny są jednak piłkarze KS Polkowice. W rozegranym w niedzielę (14 maja) meczu pokonali w Zielonej Górze Falubaza 5:1. To szóste z rządu zwycięstwo polkowiczan! Nic dziwnego, że zajmują już trzecie miejsce w tabeli.

Do lidera Polkowice tracą sześć punków, kto wie czy nie włączą się jeszcze do walki o awans?

Wyniki 27 kolejki (za 90minut.pl):

Górnik II Zabrze - BKS Stal Bielsko-Biała 2:1

Bramki: Andrzej Trubeha 62, Dariusz Pawłowski 90 - Aleksander Chmielewski 90

Pniówek Pawłowice Śląskie - Stal Brzeg 0:0

Rekord Bielsko-Biała - GKS 1962 Jastrzębie 3:1

Michał Bojdys 40, Dawid Ogrocki 56, Dawid Nagi 74 - Wojciech Caniboł 14 (k)

Górnik Wałbrzych - Miedź II Legnica 0:1

Ireneusz Brożyna 88

Falubaz Zielona Góra - KS Polkowice  1:5

Michał Chyrek 32 - Wojciech Konefał 10, Michał Bednarski 51, Mikołaj Ptak 74, Mariusz Szuszkiewicz 77, Tomasz Wojciechowski 90

Ruch Zdzieszowice - Unia Turza Śląska 4:0

Dawid Czapliński 33, Mateusz Marzec 63, 90, Jakub Czajkowski 76