Falstart juniorów starszych
Junior A1 | 11 marca 2019

W spotkaniu inaugurującym rewanżową rundę rozgrywek o mistrzostwo I ligi śląskiej nasz zespół juniorów starszych wysoko uległ w Bielsku Białej miejscowej drużynie Podbeskidzia.

Po dobrych grach sparingowych i rywalizacji z seniorskimi zespołami częstochowskiej klasy okręgowej przyszedł czas na weryfikację okresu przygotowawczego na boiskach I lig wojewódzkiej. W Bielsku Białej nasz zespół był gościem Podbeskidzia. Niestety, gospodarze nie byli zbyt gościnni i rozbili Skrę 6 – 0.
Do spotkania trenerzy „górali” desygnowali niemal cały skład czwarto ligowy (rezerwy pierwszoligowego Podbeskidzia graja na tym szczeblu rozgrywkowym), bowiem Podbeskidzie nie zamierza opuszczać szeregów I ligi. Do odrobienia jest zatem sporo punktów, jednak  już wiadomo, że grając tak jak w meczu ze Skrą utrzymanie w lidze jest raczej pewne.
Do przerwy nasza jedenastka radziła sobie całkiem przyzwoicie.  Fragmentami nasz zespół przeważał, jednak  pod bramką rywala groźniejsi byli miejscowi.  Konto bramkowe otworzyli w 23 minucie, a 5 minut później było już  2 – 0 .
Po przerwie nasz zespół miał ogromna szansę na zdobycie gola kontaktowego. Z rzutu karnego przyznanego po faulu na Malinowskim w słupek trafił Matyja.
Od tego momentu Podbeskidzie mocno zdominowało nasze poczynania na boisku i zwieńczyło zwycięstwo jeszcze czterema golami.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Ostatni zimowy sparing ze Zniczem Kłobuck przegraliśmy 0:5, a pierwszy mecz o punkty 0:6 i mogę powiedzieć, że obydwa te mecze wyglądały podobnie .  Pierwsza połowa była wyrównana, a po przerwie, nasza drużyna, w której zabrakło dwóch podstawowych zawodników na kluczowych pozycjach w środku drugiej linii Wierus odszedł do Znicza Kłobuck, Gołębiowski nabawił się urazu( , straciła za dużo goli. Na plus mogę zapisać fragmenty gry w pierwszej połowie, bo momentami narzucaliśmy swój styl gry rywalowi, ale nie potrafimy tego utrzymać dłużej. W naszych szeregach grał Żabik, zawodnik z rocznika 2003 i to dla niego jest przeskok, bo został przesunięty z młodszej grupy i uczy się tej ligi. Ma charakter, ale fizycznie, ponieważ został "trafiony", nie wytrzymał tego meczu i musiał zejść z boiska.”

PODBESKIDZIE Bielsko Biała – SKRA Częstochowa 6 – 0 (2 – 0)
niedziela 10.03.19 g. 11.00

KS Skra:

Kowalczyk (81’ Wróbel) – Podolski (72’ Ciepły), Kapkowski, Napieraj, Pakuła – Przygodzki, Rogala, Niedźwiedź, Matyja – Żabik (62’ Cierpiał) - Malinowski

..

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1