Dobra gra, ale punkty zostały w Katowicach
Junior A1 | 3 października 2018

W środę meczem z Rozwojem nasi juniorzy starsi kończyli IX kolejkę spotkań o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej. Po szybkim, emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu ulegli rywalowi 1 – 3.

Do boju przeciwko naszej drużynie Rozwój wystawił najsilniejszy skład z zawodnikami II ligi w składzie – Marchewką, Baranowiczem, Neugbaurem, Gembickim  czy Lazarem.  Mimo to nasza drużyna nie odstawała poziomem od rywala, a mecz był wyrównanym i co najbardziej cieszy,  stojącym na wysokim poziomie sportowym widowiskiem.

W pierwszych 25 minutach podopieczni trenera Szymczaka mocno przycisnęli Rozwój. Efektem była znaczna przewaga w posiadaniu piłki i kilka rzutów rożnych. Niestety, jedna z pierwszych groźnych akcji rywala zakończyła się powodzeniem. Po dalekim wybiciu piłki z własnej połowy, ta trafiła do Bartosza Marchewki , który ograł Pakułę i strzałem w krótki róg pokonał Kowalczyka. Stracony gol nieco wybił z rytmu nasz zespół i mimo dalszej przewagi nie udało się pokonać Neugebauera.
Druga część gry zaczęła się od natarcia Rozwoju. Gospodarze stworzyli kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak  Kowalczykowi skutecznie udało się powstrzymać rywali. W 60 minucie meczu Podolski dośrodkował piłkę w pole karne Rozwoju, a tam najwyżej wyskoczył Matyja, który dał Skrze gola wyrównującego stan meczu.
Od tego momentu obie ekipy dążyły do zmiany wyniku i w efekcie zwycięstwa. Akcje szybko przenosiły się spod jednej bramki pod drugą.
W 75  minucie ponownie przegrywamy pojedynek w bocznej strefie boiska dopuszczając do dośrodkowania i ponownie Marchewka, ale tym razem głową umieszcza piłkę w siatce naszej bramki.
Po utracie gola Rogala i spółka ambitnie ruszają do dorobienia straty. Najlepszą ku temu okazję miał Przygodzki, który pięknym, technicznym strzałem skierował piłkę w samo okienko bramki Rozwoju i gdy wydawało się, że będzie euforia radości po naszej stronie, nie wiadomo jak, ale Neugebauer  zdołał obronić ten strzał i to goście cieszyli się ze skutecznej interwencji bramkarza.
W ostatnich minutach meczu trener Szymczak zdecydował o przesunięciu całych sił w grę ofensywną. Niestety, mimo naporu gospodarze skutecznie się bronili a w ostatniej minucie wyprowadzili kontrę skutecznie sfinalizowaną przez Lazara.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w tej rundzie, choć wynik sugeruje coś innego. W pierwszej połowie zdominowaliśmy Rozwój, ale to gospodarze strzelili gola. Niestety o naszej porażce zdecydowała jakość gry „jeden na jeden”, którą wygrali gospodarze. Zagraliśmy świetnie w organizacji ofensywnych wariantów gry, słabiej w defensywie. Jeśli mielibyśmy przegrywać mecze, to życzyłbym sobie aby porażki wyglądały właśnie tak. Po takich meczach mimo niekorzystnego wyniku schodzimy z boiska z podniesioną głową.”

I liga wojewódzka juniorów starszych – A 1 – rocznik 2000/2001
Rozwój Katowice - Skra Częstochowa 3 - 1
03.10.2018 godz. 17.00
KAtowice, ul. Zgody