Remis juniorów starszych, młodsi nie dali rady liderowi
Junior A1 | 16 września 2018

To nie była dobra sobota dla naszych drużyn z kategorii junior. Starsi zremisowali w Chorzowie z UKS Ruch 1 – 2, młodsi ulegli w Sosnowcu liderowi rozgrywek 1 – 3. Jedynie drugi zespół, który w swojej lidze wreszcie zagrał odniósł przekonujące zwycięstwo.

I liga wojewódzka – A 1 – rocznik 2000/2001
UKS Ruch Chorzów - Skra Częstochowa  1 : 1
15.09.2018 godz. 11.00
Chorzów

Mecz podopiecznych trenera Szymczaka nie porwał publiczności. Rzec można, iż nasza drużyna rozegrała jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie. W pierwszej połowie, mimo szybko strzelonego gola  ( w 5 minucie Napieraj skutecznie ulokował piłkę w siatce Ruchu) nasz zespół nie zdominował rywala. To gospodarze posiadali lekką przewagę, ale sytuacji podbramkowych było jak na przysłowiowe lekarstwo.
W drugiej odsłonie gra kierowana przez Rogalę i Wierusa wyglądało nieco lepiej, jednak nadal brakowało dokładności i szybszego rozegrania. W 65 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania po skutecznie wykonanym rzucie karnym.

KS Skra:

Kowalczyk – Podolski, Kapkowski, Napieraj, Pakuła – Wierus (75’ Wiekiera), Rogala – Przygodzki, Gołębiowski, Matyja – Malinowski (46’ Wójcik)

Gole zdobywali:

1 - 0  Napieraj - 5'
1 - 1 UKS Ruch - 65'

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1

II liga wojewódzka – B 1 – rocznik 2002/2003
Zagłębie Sosnowiec  - Skra Częstochowa  3 : 1
15.09.2018 godz. 11.00
Sosnowiec, ul. Kresowa 1

Juniorzy młodsi walczący o punkty w II lidze śląskiej przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 1 – 3. W Sosnowcu lider rozgrywek okazał się bardzo wymagającym rywalem. Do przerwy gospodarze prowadzili 2 – 0. Honorowego gola dla naszego zespołu z rzutu karnego zdobył Wiktor Norberciak.

SLJM - B1 - 2 liga  - komplet wyników SLJM - B1 - 2 liga  - tabele SLJM - B1 - 2 liga  - zawodnicy KS Skra B1

III liga wojewódzka – B 1 – rocznik 2002/2003
Skra Częstochowa  - Sparta Szczekociny  8 - 0
16.09.2018 godz. 12.00
Częstochowa ul. Loretańska 20

Wysokim zwycięstwem zakończył swój mecz drugi zespół juniorów młodszych rywalizujący w II lidze śląskiej. Sukcesem był fakt, iż mecz … udało się rozegrać !  W grupie 2 trzeciej ligi śląskiej wdarło się nie małe zamieszanie po wycofaniu się kolejnej  drużyny z rozgrywek. Tym razem rywalizację opuścił MOSiR Myszków.  W lidze pozostały cztery zespoły i wydział gier częstochowskiego okręgowego związku piłki nożnej podjął decyzję o nowym systemie rozgrywek, co wpłynęło na kolejną zmianę terminarza rozgrywek. Miejmy nadzieję, iż po tej korekcie rywalizacja powróci już na „prawidłowe tory” rozgrywek.

SLJM - B1 - 3 liga  - komplet wyników SLJM - B1 - 3 liga  - tabele SLJM - B1 - 3 liga  - zawodnicy KS Skra B1