Juniorzy oddali pozycję lidera
Junior A1 | 9 września 2018

W niedzielne południe juniorzy starsi naszego Klubu rozegrali piaty mecz w walce o mistrzostwo I ligi wojewódzkiej. Po wyrównanym spotkaniu, na STO Arenie Skra uległa Górnikowi Zabrze 2 – 3.

Juniorzy młodsi w ramach rozgrywek II ligi wojewódzkiej pokonali przed własną publicznością UKS Ruch Chorzów 2 – 0. Drugi nasz zespół w tej kategorii wiekowej (B 1) pauzował zgodnie z terminarzem

I liga wojewódzka – A 1 – rocznik 2000/2001
Skra Częstochowa – Górnik Zabrze 2 – 3
09.09.2018 godz. 12.00
STO Arena, Częstochowa, ul. Loretańska 20

Do Częstochowy zabrzanie przyjechali wzmocnieni zawodnikami z Centralnej Ligi Juniorów z  Urbańskim (2 gole w CLJ) czy Majem (1 gol w CLJ). Mimo to nasz zespół nie odstawał od rywala, a cały mecz stał bardzo wysokim poziomie.
Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Szymczka. Rywal przetrzymał jednak napór i  w  21 minucie po doskonale wykonanym rzucie rożnym, zabrzanie objęli prowadzenie. Nasz zespół odpowiedział  przed końcem pierwszej połowy.  Wierus skutecznie wykorzystał sędziego rzut karny przyznany przez sędziego po faulu na Gołebiowskim.
Niestety, pierwsze 25 minut po przerwie należało zdecydowanie do gości. Rywal osiągnął znaczną przewagę, którą udokumentował dwoma celnym trafieniami. W 50 minucie Susz indywidualną akcją dał prowadzenie swojej drużynie. W 76 minucie po kolejnym  stałym fragmencie Górnicy objęli dwubramkowe prowadzenie.
W ostatnich minutach  meczu  nasz zespół zepchnął gości do obrony. Osiągniętą przewagę „skrzacy” udokumentowali niestety, tylko jednym golem . Celnym mocnym strzałem popisał się  Wójcika. Piłka po rykoszecie zatrzepotała w siatce gości. Na tym strzelanie goli w tym ciekawym i pełnym emocji spotkaniu się zakończyło.

Nasz zespół po czterech zwycięskich meczach musiał zaznać gorycz porażki. Zabrzanie okazali się lepsi i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

KS Skra:

Kowalczyk – Ciepły (76’ Niedźwiedź), Kapkowski, Napieraj, Pakuła – Wierus, Podolski  (86’ Migdał) – Przygodzki, Gołebiowski, Matyja – Malinowski  (66’ Wójcik)

Gole zdobywali:

0 – 1 Kozioł – 21’
1 – 1 Wierus – 39’ – karny – as. Gołebiowski
1 – 2 Susz – 50’
1 – 3 Kozioł – 76’
2 – 3 Wójcik – 86’

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1

II  liga wojewódzka – B 1 – rocznik 2002/2003
Skra Częstochowa – UKS Ruch Chorzów 2 - 0
08.09.2018 godz. 10.00