Trzecie zwycięstwo juniorów starszych, młodsi polegli w Zabrzu
Junior A1 | 2 września 2018

Czwartą kolejkę spotkań w I lidze A-1, a trzecią w II lidze B-1 rozegrały nasze drużyny juniorów. Starsi w swoim trzecim spotkaniu (jeden mecz z ROW-em Rybnik mają zaległy ) odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo i w Sosnowcu pokonali miejscowe Zagłębie 2 – 0. Młodsi po dobrym spotkaniu minimalnie ulegli w Zabrzu Gwarkowi 0 – 1, choć wcale tak nie musiało być.

I liga wojewódzka junior starszy A 1 – r. 2000/2001
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0 – 2
sobota 01.09.2018 g. 11.00

Juniorzy starsi  po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu i słabszej drugiej odnieśli zasłużone zwycięstwo.  W 5 minucie meczu po strzale Wierusa sprzed pola karnego, Matyja skuteczną dobitką dał prowadzenie biało-niebiesko-czerwonym. Całe 45 minut nasz zespół dominował na boisku i należy tylko żałować, iż przewaga nie została udokumentowana kolejnymi celnymi trafieniami.
Druga połowa z kolei należała do rywala. Nasza drużyna oddała inicjatywę i dzięki świetnej postawie Kowalczyka i rozregulowanym celownikom rywala uchroniła się od utraty gola. W 75 minucie meczu skuteczny kontratak naszego zespołu zakończył  Matyja, który celnym strzałem ustalił wynik meczu.

Skra:

Kowalczyk – Podolski (98’ Migdał) , Kapkowski, Napieraj, Pakuła – Wierus, Rogala – Matyja (80’ Niedźwiedź), Gołębiowski (65’ Ciepły), Wójcik (25’ Przygodzki) – Malinowski

Gole zdobywali:

0 – 1 Matyja – 5’
0 – 2 Matyja – 75’

SLJS - A1 - 1 liga  - komplet wyników SLJS - A1 - 1 liga  - tabele SLJS - A1 - 1 liga  - zawodnicy KS Skra A1

II liga wojewódzka junior młodszy B 1 – r. 2002/2003
Gwarek Zabrze – Skra Częstochowa 1 - 0
sobota 01.09.2018 g. 11.00

W Zabrzu podopieczni trenera Siudy dominowali na boisku, ale mięli kłopoty ze skutecznością. Między innymi nasza drużyna nie wykorzystała rzutu karnego , choć … Daniel Błędowski strzelił gola z „jedenastki”, ale sędzia nakazał powtórzyć strzał ! W drugim podejściu ta sztuka już się nie powiodła i rywal zachował czyste konto. W 68 minucie po czerwonej kartce boisko musiał opuścić Kierat i mecz nieco się wyrównał. Gospodarze zainkasowali komplet punktów po skutecznie wykorzystanej „jedenastce”, egzekwowanej w 50 minucie gry.

KS Skra:

Mitas (70’ Hajda) – Błędowski, Nurek, Mikołajczyk (41’ Kempski), Zjawiony (41’ Mendrela) – Lampa (70’ Lampa), Bąk (60’ Płatek), Norberciak, Kierat – Ziętara (41’ Załucki), Żabik (41’ Waroński)

SLJM - B1 - 2 liga  - komplet wyników SLJM - B1 - 2 liga  - tabele SLJM - B1 - 2 liga  - zawodnicy KS Skra B1

III liga wojewódzka junior młodszy B 1 – r. 2002/2003
Skra Częstochowa  - MOSiR Myszków 3 – 0 v.o.
sobota 01.09.2018 g. 11.00

Drugi nasz zespół oczekiwał w niedzielne południe na  rozegranie spotkania z MOSiR-em Myszków. Niestety zawodnicy z Myszkowa nie stawili się na mecz.

SLJM - B1 - 3 liga  - komplet wyników SLJM - B1 - 3 liga  - tabele SLJM - B1 - 3 liga  - zawodnicy KS Skra B1