Remis juniorów w ostatnim test meczu
Junior A1 | 5 sierpnia 2018

W sobotę w Kamyku nasz zespół juniorów starszych rozegrał ostatni mecz kontrolny. Skra r.2000/2001 zremisowała z szóstym zespołem klasy okręgowej minionego sezonu, miejscową Pogonią 1 – 1.

Przez całe 90 minut nasz zespół kontrolował sytuację na boisku. Podopieczni trenera Szymczaka długo utrzymywali się przy piłce, konsekwentnie budując akcje w ataku pozycyjnym. Na kilka stworzonych sytuacji udało się wykorzystać niestety tylko jedną. Jakub Matyja skutecznie sfinalizował koronkową akcję całego zespołu.
Niestety, nasz zespół notował również sporo strat w fazie początkowego budowania akcji, z czego korzystali gospodarze, którzy po takich właśnie błędach kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Kowalczyka i Dróżdża.
W doliczonym, czasie gry nasza drużyna nie utrzymała koncentracji i w zamieszaniu podbramkowym straciła gola.

W niedzielę, o godzinie 11.00  nasza druzyna zainaguruje rozgrywki ligowe w I lidze wojewódzkiej. Skra podejmie na STO Arenie Piast Gliwice.

Zdaniem trenera:

„Rozegraliśmy niezłe zawody. Nie ustrzegliśmy się kilku nonszalanckich strat, ale  widać że chłopcy coraz lepiej się rozumieją na boisku. Cieszę się również iż rozegraliśmy dwie równe połowy a założenia taktyczne oraz ich realizacja wyglądała zadowalająco”.

Pogoń Kamyk – Skra A1 Częstochowa  1:1(0:1)