Trzeci sparing juniorów
Junior A1 | 2 sierpnia 2018

W kolejnym grze kontrolnej rozegranej w środowe popołudnie, w Kościelcu juniorzy starsi naszego Klubu ulegli trzeciej drużynie klasy okręgowej minionego sezonu.

Na płycie Lotnika nasz zespół wystąpił tym razem bez wsparcia seniorów. Z szerokiej kadry pierwszej drużyny w Kościelcu pojawili się jedynie Kacper Wierus, oraz Sebastian Rogala. Mimo to, pierwsza połowa upłynęła przy przewadze Skry. Po kilku minutach meczu podopieczni trenera Szymczaka przejęli inicjatywę. Dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli kila wybornych sytuacji bramkowych. Wykorzystali jedną, autorstwa Radka Gołebiowskiego. Lotnik odpowiedział kilkoma groźnymi kontratakami.
Druga połowa miała już odmienny przebieg. Po przerwie rywal wykorzystał „ospałość” skrzaków i zdominował pierwsze 20 minut drugiej odsłony. Dopiero w ostatnim kwadransie gry rywalizacja się wyrównała. Zespoły stworzyły sytuacje bramkowe, ale brakowało skuteczności.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

Pierwsza połowa bardzo dobra. Dobrze organizowaliśmy atak pozycyjny dzięki czemu stworzyliśmy kilka tzw ”setek”. Czujna gra w obronie pozwoliła zachować czyste konto po stronie strat. Niestety niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę w drugiej połowie. Pozwoliliśmy się zaskoczyć,  przez co gospodarze zdobyli dwa gole i wygrali ten mecz. Jest to dla nas kolejne bogate doświadczenie z którego na pewno wyciągniemy wnioski”

Lotnik Kościelec – Skra 00/01 Częstochowa 2:1 (0:1)

KS Skra:

A.Kowalczyk (60’ S. Dróżdż) – P. Pakuła, E. Napieraj, R. Kapkowski, zaw testowany (60’ F. Migdał) ,K. Wierus, S. Rogala, R. Gołębiowski, zaw testowany (60’ M. Przygodzki) -  A. Niedźwiedź, zaw testowany (45’J. Matyja)

Bramki: 24’ R.Gołębiowski

...

Wyniki gier kontrolnych juniorów A1:

Pogoń Kamyk Skra Częstochowa 2018-08-05 00:00 -:-
Lotnik Kościelec Skra Częstochowa 2018-08-01 18:00 2:1