Juniorzy rozegrali pierwszy sparing
Junior A1 | 26 lipca 2018

W poniedziałek treningi wznowili juniorzy starsi naszego Klubu, którzy w minionym sezonie wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej juniorów.

Na pierwszym treningu z naturalnych przyczyn (skończyli wiek juniora) zabrakło Alana Jaworskiego, Mateusza Piątkowskiego, Daniela Flaka, Alberta Opali, Piotra Maciejewskiego. Z powodu kontuzji nie wybiegł i nie wybiegnie na murawę w tej rundzie Bartosz Wychowaniec, który na początku sierpnia przejdzie zabieg rekonstrukcji wiązadeł. Zabrakło Sebastiana Rogali, który leczy drobny uraz stawu skokowego. Byli za to zawodnicy z rocznika 2001, którzy wraz z rocznikiem 2000 będą tworzyć drużynę, której celem w nadchodzącym sezonie będzie utrzymanie się w stawce pierwszoligowców. Była również liczna grupa zawodników, którzy w najbliższych dniach mają zasilić skład naszego zespołu i pomóc drużynie w osiągnięciu celu.

Po dwóch jednostkach treningowych nasi zawodnicy w środę rozegrali pierwszy test mecz. Rywalem podopiecznych trenera Szymczaka był beniaminek, ale i główny faworyt do wygrania rywalizacji w klasie okręgowej w zbliżającym się sezonie – Znicz Kłobuck.

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. Nasz zespół  natomiast przeprowadził kilka groźnych kontrataków, z których dwa zakończyły się sukcesem. Po asystach Gołębiowskiego i Podolskiego zawodnicy przymierzani do gry w barwach Skry  trafiali do bramki gospodarzy. Znicz dwa razy wychodził na prowadzenie ale za każdym razem potrafiliśmy odpowiedzieć bramką.

W drugiej połowie oglądaliśmy już pełną  dominacja Znicza. Do 63 minuty meczu utrzymywał się rezultat remisowy, ale w ostatnich 25 minutach meczu  nasza drużyna  straciła 4 gole,  w dużej mierze spowodowane błędami indywidualnymi.
W zespole juniorów Skry do 60 minuty meczu grał Konrad Gerega, który przechodzi okres rehabilitacji i być może już niedługo powalczy o pierwszy skład drugoligowej Skry.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Szkoda że z drużyną która jest głównym faworytem ligi okręgowej nie mogliśmy wystąpić w najmocniejszym składzie. Mimo tego  myślę,  że założenia jakie mieliśmy na pierwszą połowę zostały zrealizowane . W meczu wystąpiło kilku zawodników testowanych i dla większości z nich był to pierwszy mecz z takim silnym fizycznie rywalem, który dodatkowo posiada w swoich szeregach zawodników którzy rozegrali kilkadziesiąt spotkań na szczeblu centralnym. Myślę że takie doświadczenie szybko zaprocentuje w przyszłości.”

Znicz Kłobuck – Skra Częstochowa 6:2 (2:2)

Bramki – zawodnik testowany, zawodnik testowany

Skład:

A.Kowalczyk – R. Kapkowski, K. Gerega (60’zaw testowany), E. Napieraj, zaw testowany, W. Podolski, K. Wierus, R. Gołębiowski (55’A. Niedźwiedź), P .Pakuła, zaw testowany (55’F.Migdał), zaw  testowany

Plan sparingów juniorów Skry

Pogoń Kamyk Skra Częstochowa 2018-08-05 00:00 -:-