Juniorzy starsi awansowali do I ligi wojewódzkiej !
Junior A1 | 26 maja 2018

Nie ma mocnych na Skrę ! Tak można powiedzieć o poczynaniach naszych juniorów starszych, którzy wzięli srogi rewanż na drużynie Sparty Lubliniec, za porażkę z rudny jesiennej. Podopieczni trenera Szymczaka rozgromili 10 – 0 rywala i tym wysokim zwycięstwem przypieczętowali  awans do I ligi wojewódzkiej !

W drodze do wygrania ligi nasz zespół dwukrotnie (5 – 3 na „Lorecie” i 2 – 1 na „Limance”)  pokonał najgroźniejszego rywala – częstochowski Raków. To te zwycięstwa, były kluczowe w walce o promocję na najwyższy szczebel na poziomie Śląskiego ZPN. Rywalizując w  I lidze wojewódzkiej można stale rozwijać swoje  piłkarskie umiejętności i marzyć o awansie do Centralnej Ligi Juniorów. Zatem pierwszy krok został już wykonany. Nasi juniorzy na dwie kolejki przed końcem ligowych zmagań już wiedzą , że nikt pierwszego miejsca im  nie odbierze !
Przypomnijmy, iż od kilku już lat Częstochowa nie ma przedstawiciela w I lidze juniora starszego. Teraz Skra wypełni tę lukę bo już jest najsilniejszą drużyną w tym roczniku w Częstochowie.

Również zwycięstwem zakończyli wyprawę do Jastrzębia Zdrój juniorzy młodsi naszego Klubu. Skra w ramach rozgrywek II ligi wojewódzkiej po golach Błędowskiego, Żabika i Kempskiego pokonała miejscowy GKS 3 – 1.
Nasz zespół awansował w tabeli na pierwsze miejsce, jednak rywale maja mniej rozegranych spotkań ligowych.

Junior młodszy B1 – rocznik 2001/02 – II liga wojewódzka
GKS 1962 Jastrzębie Zdrój - Skra  Częstochowa 1 - 3
sobota, 26.05.2018 g. 11.30
Jastrzębie Zdrój, ul. Kościelna

,

Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka - wyniki Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka - tabele Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka  - zawodnicy

Junior starszy A1 – rocznik 1999/00 – II liga wojewódzka
Skra Częstochowa  - Sparta Lubliniec 10 - 0
sobota, 26.05.2018 g. 12.00
Częstochowa, ul. Loretańska 20

Od pierwszych minut przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji. Mimo upalnej temperatury nasza drużyna starała się cierpliwie budować atak pozycyjny. Podopieczni trenera Szymczaka długo utrzymywali się przy piłce i na niewiele pozwalali rywalowi. Niestety mecz groźnie wyglądającą kontuzją okupił Bartosz Wychowaniec, który na boisku pojawił się tuż po przerwie. Niecałe 20 minut później w starciu z rywalem doznał kontuzji stawu kolanowego i musiał opuścić boisko. Zmienił go nasz drugi bramkarz, który stanął między słupkami bramki Skry, a nominalna „jedynka”, czyli Kowalczyk został desygnowany do gry na pozycję numer „9”. „Kowal” ze swój roli wywiązał się bardzo dobrze. Jako bramkarz zachował czyste konto a grając na pozycji „9” zdobył dwa gole !

W wyniku kontuzji i drobnych urazów na boisku w dniu dzisiejszym zabrakło :  Maciejewskiego, Matyi i Łukasza Goli, który obecnie przechodzi rehabilitację po rekonstrukcji wiązadeł.

KS Skra:

Kowalczyk  – Pakuła, Opala, Napieraj, Flak – Marek (46’ Wychowaniec, 63’ Dróżdż) , Wierus, Rogala, Wiekiera – Piątkowski – Jaworski

Gole zdobywali:

Wierus, Rogala, Wiekiera x 2, Piątkowski x 2, Jaworski x 2, Kowalczyk x 2

Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka - tabele Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka - wyniki Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka -zawodnicy

,

..