Dwa wysokie zwycięstwa juniorów
Junior A1 | 6 maja 2018

Zarówno w sobotę ja i w niedzielę nasi zawodnicy z kategorii junior młodszy i junior starszy nie mięli kłopotów z wywalczeniem kompletu punktów. Juniorzy młodsi 6 – 0 pokonali Sarmację Będzin, a starsi w derbowym pojedynku rozegranym w niedzielne przedpołudnie 7 – 1 ograli Stradom Częstochowa.

Junior młodszy B1 – rocznik 2001/02 – II liga wojewódzka
Skra  Częstochowa – Sarmacja Będzin 6 - 0
sobota, 05.05.2018 g. 12.30
STO Arena Częstochowa, ul. Loretańska 20

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Podopieczni trenera Siudy w iście „majówkowym” nastroju podeszli do spotkania i na tle ambitnie walczącego rywala niby posiadali przewagę, ale nie mogli stworzyć zagrożenia pod polem karnym Sarmatów. Duża część akcji organizowana była przez Gołębiewskiego i Norberciaka środkiem boiska, gdzie trudno było przecisnąć się przez wysoko grającą defensywę rywala. Jedynym sposobem wydawało by się mogła być gra dłuższą piłkę za obronę rywala, jednak tego pomysłu brakowało naszym zawodnikom, a gdy już takowe zagranie się pojawiło sędzia natychmiast wskazywał pozycję spaloną.
W drugiej połowie ten sposób Skra już znalazła. Nasz zespół zagrał skuteczniej i bardziej pomysłowo co poskutkowało kolejnymi celnymi trafieniami. Goście nadal praktykowali grę w wysokim ustawieniem w defensywie i gdyby nie postawa bocznego arbitra, który raz za razem podnosił chorągiewkę sygnalizując „spalony” (łącznie w meczu nasz zespół na spalonym złapany blisko 30 razy !) , nawet w sytuacji gdy zawodnicy Skry wychodzili z własnej połowy, to wynik zapewne byłby wyższy.

KS Skra:

Biegański (65’ Pędzioch) – Błędowski (57 Juchnik) , Migdał, Kapkowski, Schwartzman - Mendrela (41' Przygodzki),  Kempa (41’ Podolski) , Gołębiowski,  Niedźwiedź - Norberciak  - Lampa

Gole zdobywali:

1 - 0   Lampa as. Gołębiowski - 20'
2 - 0   Norberciak as. Gołębiowski - 43'
3 - 0   Norberciak as. Niedźwiedź - 63'
4 - 0   Podolski as. Niedźwiedź - 65'
5 - 0   Przygodzki as. Juchnik - 68'
6 - 0    Norberciak as. Przygodzki  -  75'

,

Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka - wyniki Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka - tabele Junior młodszy B1 - Skra I r. 2001/02  - II liga wojewódzka  - zawodnicy

Junior starszy A1 – rocznik 1999/00 – II liga wojewódzka
Skra Częstochowa – Stradom Częstochowa  7 - 1
niedziela, 06.05.2018 g. 10.00
STO Arena Częstochowa, ul. Loretańska 20

W pierwszej połowie podopieczni trenera Szymczaka długo męczyli się ze znalezieniem sposobu na rozmontowanie  mocno skomasowanej  przed własnym polem karnym obrony rywala. Zawodnicy z Sabinowskiej rzadko opuszczali własną połowę boiska skupiając się jedynie na elemencie obrony. Taktyka okazała się słuszna, a że jej realizacja stała na dobrym poziomie to aż do 36 minuty Skra nie mogła ulokować piłki w siatce bramki rywala. Ta sztuka udała się z kolei graczom Stradomia. Po błędzie Opali, który fatalnie wprowadził piłkę do gry wyrzutem z autu goście stworzyli sytuację, którą zamienili na gola.
Do wyrównania doprowadził Alan Jaworski, który zdobył swojego pierwszego gola w tym meczu, strzałem z rzutu karnego podyktowanym po faulu na Juchniku.
W drugiej połowie dominacja Skry, podobnie jak w pierwszych 45 minutach nie podlegała dyskusji z tą jednak różnicą, iż tym razem nasi zawodnicy byli już skuteczniejsi. Po kwadransie drugiej odsłony meczu,  w której oglądaliśmy nieporadność i nonszalancję naszego zespołu worek z bramkami rozwiązał ponownie Jaworski, który pięknym uderzeniem z okolic 20 metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tym golu goście zgubili koncentrację i organizację swojej gry w defensywie, którą imponowali w pierwszej części meczu i nasz zespół nie miał już kłopotów ze strzelaniem kolejnych goli.

KS Skra:

Kowalczyk – Maciejewski, Opala, Wychowaniec, Pakuła – Flak, Napieraj, Marek, Juchnik (46’ Przygodzki) – Jaworski, Wiekiera

Gole zdobywali : Jaworski x 2, Flak, Marek, Pakuła, Wiekiera, Przygodzki.

Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka - tabele Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka - wyniki Junior starszy A1 - Skra  r. 1999/00  - II liga wojewódzka -zawodnicy

,