Juniorzy w sparingu pokonali wicelidera okręgówki
Junior A1 | 9 lutego 2018

W czwartym test meczu zimowego okresu przygotowawczego juniorzy Skry zmierzyli się z drugim zespołem klasy okręgowej – Pogonią Kamyk. Po ciekawym meczu, który miał dwa różne oblicza Skra pokonała Pogoń kamyk 4 - 3

W pierwszej części podopieczni trenera Szymczaka imponowali agresją w grze wysokim pressingiem. Szybki, skuteczny  odbiór piłki na połowie rywala pozwolił długo utrzymywać się naszym piłkarzom przy piłce i stworzyć kilka okazji do zdobycia gola. Wynik otworzył powracający do wysokiej dyspozycji Alan Jaworski, który wykorzystał dośrodkowanie Wiekiery.  Druga bramka to efekt wspomnianego wcześniej agresywnego odbioru piłki przed polem karnym i skuteczna finalizacja  sytuacji „sam na sam” przez zawodnika testowanego.

W drugiej połowie role się odwróciły. Tym razem wicelider klasy okręgowej wysoko zaatakował nasz zespół czym spowodował problemy w szeregach Skry przy wyprowadzeniu piłki. Mimo to do 60 minuty nasz zespół wydawało się, że  kontroluje sytuację  na boisku, czego potwierdzeniem był wynik rywalizacji – 3 – 0 dla gospodarzy. Słaby obraz gry w wykonaniu „skrzaków” miał miejsce w kolejnym kwadransie gry.  Indywidualne błędy poszczególnych zawodników dały możliwość Pogoni na stworzenie sytuacji bramkowych, z których aż 3 zostały wykorzystane. W 61, 63 i 84 minucie rywale wpisywali się na listę strzelców. Gole zdobywali eks-skrzacy. Dwa zdobył Konrad Skoczylas, a jedno celne trafienie zanotował Aleks Bednarek. Poza tym w składzie Pogoni wystąpili Marek Juszczyk, Mikołaj Barczyński, Damian Kasprzak którzy w przeszłości również  reprezentowali nasz Klub.
Szalę zwycięstwa na rzecz gospodarzy przechylił Wiekiera, który w 87 minucie wykorzystał świetną indywidualną akcję Jaworskiego, który  w środkowej strefie boiska minął kilku rywali i asystą odwdzięczył się egzekutorowi za dokładne podanie przy pierwszej bramce.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Szczególnie w pierwszej połowie całkowicie kontrolowaliśmy przebieg gry. W ataku długo utrzymywaliśmy się przy piłce,  natomiast w obronie byliśmy na tyle agresywni, że zminimalizowaliśmy grę rywala do minimum. W drugiej połowie popełniliśmy zbyt dużo indywidualnych błędów, z których na pewno wyciągniemy wnioski. Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania za realizację założeń taktycznych, ale również za zaangażowanie i determinację.”

KS Skra 99/00 – Pogoń Kamyk 4:3  (2:0)
czwartek 08.02.18 godz.: 19.00

KS Skra 99/00’ :

A.Kowalczyk (70’zawodnik testowany) – P. Maciejewski, A. Opala, B. Wychowaniec, P. Pakuła -  S. Rogala (45’ K. Wierus), E. Napieraj, zawodnik testowany (45’ D. Marek), A .Jaworski, D. Flak - M. Wiekiera