Juniorzy minimalnie słabsi od lidera okręgówki
Junior A1 | 25 stycznia 2018

W czasie gdy pierwszy zespół rywalizował z drugoligowym GKS-em Bełchatów juniorzy starsi naszego Klubu walczyli w Żarkach z Zielonymi. Po dobrym i wyrównanym spotkaniu nasz zespół uległ 1 – 2 liderowi częstochowskiej  klasy okręgowej.

Ku zaskoczeniu miejscowych zawodników i obserwatorów w pierwszej części gry to nasz zespół prowadził grę. Dobra realizacja założeń taktycznych w budowaniu ataku pozycyjnego pozwoliła stworzyć kilka wyśmienitych okazji do zdobycia gola. Niestety, tylko jedna została zwieńczona sukcesem. Niezwykle aktywny tego dnia Flak obsłużył Mateusza Piątkowskiego i od 30 minuty nasz zespół prowadził jedną bramką.
W ostatniej akcji pierwszej części gry po rzucie rożnym gospodarze doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie tempo i obraz gry wyglądał podobnie, ale tylko do 60 minuty. Potem gospodarze przejęli inicjatywę i górowali nad nieco zmęczonymi zawodnikami trenera Szymczaka. W 88 minucie po szybkim kontrataku goście przypieczętowali swoje sparingowe zwycięstwo..