Zwycięski remis juniorów młodszych, starsi liderem po rundzie jesiennej
Junior A1 | 17 listopada 2017

W środę i czwartek nasze zespoły juniorskie odgrywały zaległe ligowe spotkania. Juniorzy młodsi bezbramkowo zremisowali z outsiderem ligowym UKS Ruch Chorzów. Juniorzy starsi w zaległym spotkaniu pokonali MKS Myszków 1 – 0.

Juniorzy młodsi do zrealizowania celu jaki był przed nimi wyznaczony potrzebowali zdobyć jeden punkt w meczu z ostatnim w tabeli Ruchem. Nasz zespół ograniczył się do planu minimum i po słabym meczu punkt zdobył. Styl niestety pozostawia wiele do życzenia, ale ważnym jest, iż w rundzie wiosennej nasza drużyna ponownie zawita na drugoligowych boiskach. To ważne, bowiem w składzie zespołu trenerów Siudy i Pasieki jest sporo zawodników z rocznika 2003, którzy rocznikowo aż o dwa lata są młodsi od swoich rywali.

Dla juniorów starszych, przetrzebionych kontuzjami zaległy mecz z MKS Myszków był spotkaniem zamykającym rundę jesienną w II lidze wojewódzkiej juniorów i miał ogromne znaczenie dla układu ligowej tabeli przed zimą. Zwycięstwo pozwalało zachować pierwszą lokatę z trzema punktami przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do awansu – częstochowskim Rakowem.
Nasza drużyna przeważała w spotkaniu z trzecim zespołem tabeli, ale nie miała łatwej przeprawy. Ambitnie i dobrze zorganizowani rywale mocno utrudniali cel jakim było zdobycie gola i klarownych sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Kilka strzałów z dystansu, w większości mijających światło bramko to dorobek naszej drużyny. Rywale liczyli na zdobycie gola po akcjach z szybkich kontrataków, a te jeśli już były to naprawdę były groźne.
Rozstrzygnięcie i jedyny gol meczu padł w 86 minucie gry. Do prostopadłej piłki zagranej w pole karne ruszył Mateusz Piątkowski. Uprzedził bramkarza przyjmując piłkę i został zahaczony prze golkipera MKS, który w całym spotkaniu spisywał się bardzo dobrze. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany.

Junior  B1 – rocznik 2001/02  – II liga wojewódzka
UKS Ruch Chorzów - Skra  Częstochowa 0 - 0
sobota  15.11.17  godz.: 11.00
Chorzów