Zwycięstwo juniorów starszych, młodsi nie grali
Junior A1 | 29 października 2017

Tylko jedno spotkanie rozegrali nasi zawodnicy w kategorii junior. W Konopiskach juniorzy starsi pokonali miejscowy Lot 2 – 0. Z powodu zalanego boiska nie doszedł do skutku mecz o mistrzostwo w II lidze wojewódzkiej juniorów młodszych z Ruchem Chorzów.

Zgodnie z planem, w niedzielę na mecz zebrali się na zbiórce w klubie juniorzy młodsi. Planowo, o 8.15 nasza drużyna wyruszyła w drogę, ale już w Koziegłowach gospodarze poinformowali trenera Pasiekę, iż przyjazd do Chorzowa nie ma najmniejszego sensu. Boisko przy ulicy Wolności, na skutek obfitych opadów nie nadawało się do gry. Mecz został przełożony na inny termin, który zostanie niebawem ustalony.

Junior  A1 – rocznik 1999/00 – II liga wojewódzka
Lot Konopiska - Skra  Częstochowa 0 - 2
sobota  28.10.17  godz.: 12.30
Konopiska

W całym spotkaniu mimo znacznego osłabienia (do kontuzjowanych w ostatnim tygodniu dołączył Matyja, a Napieraj pauzował za czerwoną kartkę) nasza drużyna była stroną przeważającą. Podopieczni trenera Szymczaka stworzyli dużo sytuacji do zdobycia gola, ale niestety zdołali wykorzystać tylko dwie. Gospodarze rzadko opuszczali własną połowę boiska, choć stworzyli jedną bardzo groźną sytuację. Po jednym z nielicznych kontrataków kapitalnie zachował się Kowalczyk, który sparował piłkę na rzut rożny po silnym i celnym strzale rywala.
 Oba gole dla naszej drużyny zdobył Mateusz Piątkowski. Najpierw w 60 minucie celnie przymierzył z rzutu wolnego a potem w 72 strzałem z dystansu ustalił wynik meczu.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Dzięki cierpliwości i konsekwencji wygrywamy mecz w mocno personalnie przetrzebionym składzie. Na bardzo grząskim boisku trudno prowadziło się grę i gratulacje dla moich zawodników za kolejne zwycięstwo”

KS Skra:

Kowalczyk – Maciejewski, Opala, Wychowaniec, Pakuła – Król, Rogala, Wierus, Piątkowski – Pawłowski – Wiekiera

Gole: Piątkowski w 60 i 72 minucie
W 86 minucie "Piątek" nie wykorzystał rzutu karnego.

A1 - junior starszy - r. 1999/00 - wyniki A1 - junior starszy - r. 1999/00 - tebele A1 - junior starszy- r. 1999/00 - zawodnicy

Junior  B1 – rocznik 2001/02  – II liga wojewódzka
UKS Ruch Chorzów - Skra  Częstochowa - PRZEŁOŻONY
niedziela  29.10.17  godz.: 11.00 – termin do ustalenia