8 goli w meczu na szczycie ligi juniorów - Skra ogrywa Raków
Junior A1 | 11 października 2017

Ten mecz, choć rozgrywany w środę miał wielkie znaczenie nie tylko dla układu tabeli, ale jak zawsze w derbowym pojedynku drużyn Rakowa i Skry, w sferze honoru i prymatu w naszym mieście. Ostatecznie w pojedynku o mistrzostwo II ligi wojewódzkiej w kategorii junior starszy Skra pokonała Raków 5 – 3.

Do spotkania, które może zaważyć na losach awansu do I ligi wojewódzkiej nasz trener przystąpił z nie małym bólem głowy. W niedzielnym pojedynku ligowym kontuzji stawu skokowego doznał Alan Jaworski (opuścił boisko w 32 minucie gry), a w poniedziałek podobnego urazu nabawił się Daniel Flak.  Obaj zawodnicy na co dzień trenują z pierwszym zespołem i ich brak na boisku to z założenia spore osłabienie naszej drużyny. Wczoraj rozchorował się Mateusz Wiekiera a dodatkowo cały czas  nieobecni są z różnych przyczyn Mateusz  Gola, Filip Krząpa, Kacper Klamut (kontuzje), Michał Polak i Oliwer Janus. Przy takich brakach kadrowych wydawało się, iż murowanym faworytem tego spotkania są nasi goście,  w których szeregach w wyjściowej jedenastce mogliśmy zobaczyć  reprezentanta naszego kraju Oskara Krzyżaka, oraz trenujących z pierwszym zespołem Bawolika czy Obodeckiego !
I tutaj już zaczniemy od wielkich braw dla naszej drużyny. Podopieczni trenera Szymczaka  problemy zostawili w szatni, a na boisko wyszli pełni wiary w swoje możliwości i w końcowy sukces.

Skra od pierwszych minut nadawała ton grze. Całą pierwszą połowę  nasz zespół przeważał i już  w 5 minucie mógł objąć prowadzenie, jednak Piątkowski przegrał pojedynek „jeden na jeden” z golkiperem Rakowa.  Co się odwlecze to nie … i 19 minut  później wynik otworzył  właśnie Piątkowski, który jak się później okazało ustrzelił hat trick !

Z prowadzenie jednak nasza drużyna nie cieszyła się długo. 4 minut później na  bramkę  Kowalczyka sprzed pola karnego,  po zamieszaniu podbramkowym strzelał Kiński i uczynili to skutecznie. Odpowiedź naszej drużyny była jeszcze mocniejsza. Najpierw Dominik Marek zwiódł defensywę gości i strzałem sprzed szesnastki ulokował piłkę w bramce, a  w 37 minucie gry, strzałem z rzutu wolnego kolejny raz zaskoczył bramkarza Rakowa Piątkowski. Od tego momentu zawodnicy z Limanowskiego mocniej zaatakowali. W ostatniej akcji pierwszej połowy wyprowadzili kontratak po którym wywalczyli rzut karny w efekcie zamieniony na gola przez Bawolika.

Druga połowa miała odmienny obraz. To goście zdominowali środek  pola gry i osiągnęli znaczną przewagę. Nasz zespół zepchnięty do defensywy umiejętnie się bronił i  trzeba przyznać, że nasi obrońcy mieli dużo więcej pracy niż w pierwszej połowie. Taki rozwój sytuacji wymusił zmianę  taktyki.  Jedenastka Skry przeszła do gry z  kontrataku.
Sytuację na boisku przełamał  Piątkowski , który wygrał siłowy pojedynek z defensorem  rywala i wypracował sobie dogodną sytuację, po której  trzeci raz w tym meczu pokonał bramkarza gości.
Na dobre sytuacje 10 minut później  uspokoił Piotr Maciejewski, który  po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył do piłki i głową ulokował ją w bramce Rakowa.
Na osłodę, w ostatnim fragmencie spotkania  zawodnicy z Limanowskiego  za sprawą Obodeckiego po raz trzeci pokonali Kowalczyka, po czym sędzia chwilę później  odgwizdał koniec tego ciekawego pojedynku.

W meczu, który z powodu obfitych opadów deszczu nie odbył się w pierwotnym terminie Skra pokonała Raków i objęła przodownictwo w ligowej tabeli, w której w siedmiu rozegranych spotkaniach zdobyła komplet punktów !

O tym, że spotkanie to miało wyjątkowy wymiar, niech świadczy fakt, iż  na trybunach STO Areny zasiedli dyrektor sportowy Akademii Raków – Marek Śledź, trener pierwszego zespołu Rakowa – Marek Papszun, Zarząd naszego Klubu, cały sztab szkoleniowy wicelidera III ligi na czele z trenerem Jakubem Dziółką .

KS Skra:

Kowalczyk – Maciejewski, Opala, Wychowaniec (76’ Norberciak), Pakuła – Marek, Rogala, Wierus, Piątkowski – Napieraj (88’ Gołębiowski) – Matyja

KS Raków:

Kowalik – Dzianok (84’ Ziomek), Krzyżak, Olesiński, Rabiniak – Zębik, Danilczyk (70’ Zemła), Obodecki, Bawolik – Kiński (60’ Skibiński), Michnicki (8’ Hacaś)

Gole zdobywali:

1 - 0 Piątkowski 24'    
1 - 1 Kiński 28'    
2 - 1 Marek 33'    
3 - 1 Piątkowski 37'    
3 - 2 Bawolik 45'    
4 - 2 Piątkowski 60'    
5 - 2 Maciejewski 70'    
5 - 3 Obodecki 88'    

Żółte kartki:

Skra: Napieraj, Pakuła, Wychowaniec, Marek, Rogala, Kowalczyk,

Raków: Danilczyk, Olesiński, Obodecki

Czerwoan kartka

Raków: Hacaś (89')

.

A1 - junior starszy - r. 1999/00 - wyniki A1 - junior starszy - r. 1999/00 - tebele A1 - junior starszy- r. 1999/00 - zawodnicy  

...