Kto zostaje, kto odchodzi? – krótki raport transferowy

Już w ten weekend rozpoczyna się nowy sezon na boiskach drugiej ligi, ale sytuacja związana z pandemią powoduje, że informacjami związanymi ze zmianami klubów jeszcze jakiś czas będziemy mogli się emocjonować. Co przyniosły ostatnie dni w tym względzie w naszym klubie? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim raportem.

Bardzo dobrą wiadomością na pewno jest fakt pozostania w drużynie Mikołaja Biegańskiego. Nasz wychowanek w wielu mieczach udowodnił, że potencjał w bramce ma ogromny. – Cieszę się, że trzeci sezon będę występował przy Loretańskiej, który jest jedną wielką niewiadomą. Mamy 19 drużyn w lidze, przerwa oraz okres przygotowawczy były bardzo krótkie. Oczywiście liczę na to, że trener będzie na mnie stawiał. Jeśli będę dobrze grał, to te szanse mam nadzieję się pojawią – ocenia młody bramkarz Skry. Kontrakt Mikołaja będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony.

Sezon 2020/2021 w innych klubach spędzą z kolei Adrian Błaszkiewicz oraz Marcel Przygodzki. „Adi” spędził w Skrze ostatnie 9 sezonów, teraz postanowił spróbować swoich sił ligę niżej. Na zasadzie wypożyczenia trafił do beniaminka III ligi grupy 3 – Polonii Nysa. – Czas spędzony w Skrze wspominam bardzo dobrze, występowałem przez sześć sezonów w pierwszym zespole, przeżyłem wiele fantastycznych emocji, dużo się nauczyłem oraz poznałem wiele osób z którymi na pewno będę miał nadal kontakt. Po tak długim czasie na pewno ciężko jest się rozstać lecz nie chciałbym się żegnać ze Skrą ponieważ przechodzę do Nysy na zasadzie transferu czasowego. Będę śledził poczynania chłopaków i trzymał za nich kciuki. Z racji niedużej odległości wybieram się nawet na inauguracyjne spotkanie do Wrocławia. W Polonii chciałbym pomóc drużynie w wyjściu ze strefy spadkowej oraz zaliczyć jak najwięcej występów. Jeśli chodzi o indywidualne cele to przede wszystkim chcę odzyskać rytm meczowy i pokazywać się z jak najlepszej strony na boisku, aby móc wrócić jako lepszy zawodnik – przekazuje kibicom Adrian.

Marcel Przygodzki z kolei to 19-letni pomocnik, który doszedł do wniosku, że na obecnym etapie kariery najważniejsza będzie dla niego regularna gra. Z opcji wypożyczenia tego zawodnika skorzystał IV-ligowy Znicz Kłobuck. Obu zawodnikom życzymy powodzenia w nowych drużynach.