Podsumowanie tygodnia: 10.08 – 16.08

Rocznik 2002/2003

W kolejnym meczu kontrolnym juniorzy prowadzeni przez trenera Tomasza Szymczaka pokonali GKS 5:2. Jak trener ocenił ten mecz? Od początku spotkania przejmujemy kontrolę i po 20 minutach prowadzimy już 2:0. Niestety popełniamy kilka błędów indywidualnych z czego gospodarze skrzętnie wykorzystują i do przerwy prowadzimy 3:2 Po przerwie przeprowadzamy wiele zmian, jest sporo chłopaków z rocznika 2004 i trzeba powiedzieć że większość zostawiła pozytywne wrażenie. W tej części strzelamy dwie bramki autorstwa Załuckiego i Banasiaka i cały mecz wygrywamy zasłużenie 5:2. Reasumując GKS nie zagrał pełnym składem, ale my również bez kilku podstawowych zawodników, natomiast wynik całkowicie odzwierciedla jego przebieg, Szybko przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem, naszą dominację dokumentujemy bramkami i później nieco spuszczamy z tonu. Popełniamy kilka błędów indywidualnych, które kończą się bramkami rywala. Drugą połowę wygrywamy 2:0 choć przeprowadziliśmy wiele zmian to obraz gry niewiele się zmienił.

GKS Bełchatów U19 – Skra U19 2:5(2:3)

Bramki: Bąk, Żabik, Ziętara, Banasiak, Załucki

Skład: Hajda (45’Pędzioch) – Cheliński (45’Garus), Załucki (65’Kuban), Rydz (65’Mroczka), Załęski (65’Bugajczyk), Kempa, Ziętara, Żabik (45’Banasiak), Bąk (65’Weżgowiec), Słabosz (45’Płatek), Dul (40’Margas)

W kolejnym meczu juniorzy podejmowali drużynę Ruchu Radzionków. Co o spotkaniu powiedział trener Tomasz Szymczak? Już na początku pierwszej połowy szybko strzelamy trzy bramki, spokojnie kontrolujemy przebieg spotkania, częściej utrzymujemy się przy piłce i pomimo kilku sytuacji bramkowych wykorzystujemy tylko jedną pod koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie trochę przysnęliśmy na 15 minut, mecz się wyrównał ale nasz obrona zawsze czujnie potrafiła zażegnać niebezpieczeństwo. W ataku stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji ale nie potrafiliśmy wykonać ostatniego celnego podania. Mecz kończymy zasłużonym zwycięstwem.
Reasumując założenia jakie sobie wyznaczyliśmy na to spotkanie zostały wykonane w sposób zadowalający choć pojawiło się sporo niedokładności to myślę że wynik jest jak najbardziej zasłużony. Cieszą stwarzane sytuacje i strzelone bramki oraz to iż w obronie nie straciliśmy żadnej bramki oraz to że nie pozwoliliśmy gościom na stworzenie klarownej sytuacji. Gratuluję drużynie dobrego meczu i oby tak dalej
.

KS Skra A1 – Ruch Radzionków A1 4:0(4:0)

Bramki: Rumin (1 bramka, 1′), Załucki (1, 6′), Bąk (2, 10′, 44′)

Skład: Hajda – Błędowski (73’Cheliński), Załucki, Rydz (85’Kuban), Załęski (78’Garus), Kempa, Rumin, Ziętara, Bąk, Nurek, Słabosz (70’Płatek)

Rocznik 2007

W pierwszym meczu ligowym Skra pewnie wygrywa z Podbeskidziem Bielsko Biała 6-2. Pierwsza połowa to dominacja Naszej drużyny, która stwarza dużo sytuacji bramkowych, z czego dwie wykorzystuje Matyja i do przerwy prowadzimy 2-1. Druga połowa to również przewaga Naszych zawodników, a swoje sytuacje wykorzystują Matyja, Żakowski x2 i Kwaśnik H. Trener Rycharski o meczu: Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, rozegraliśmy swój pierwszy mecz ligowy na ciężkim terenie. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty toczy się pod Nasze dyktando. Bardzo dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne. Bramki tracimy po dwóch indywidualnych błędach, które nie powinny Nam się przydarzyć. Dobrze zaczynamy sezon i ta pewna wygrana bardzo cieszy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Skra Częstochowa: 2-6

Bramki: Matyja (3 bramki), Żakowski (2), Kwaśnik H.(1)

Skład: Warzyszyński, Małysz/Skwarczyński, Meroń/Leśniak S., Lesniak D., Rzońca, Błachowicz, Cieślak/Figzał, Kwaśnik H, Matyja, Żakowski/Wolski, Kwaśnik K./Kozłowski. Rez: Łysakowski, Foltyński

Rocznik 2008

Kolejny intensywny tydzień i kolejny mecz kontrolny podopiecznych trenera Karola Pikonia. Tym razem przeciwnikiem była drużyna Znicza Pruszków przebywająca na obozie w Radomsku.

Raport trenera z meczu: Zdecydowanie było to najsłabsze nasze spotkanie w ostatnim czasie. Drużyna przez całą pierwszą połowę nie potrafiła wskoczyć na właściwy dla siebie poziom. Już w drugiej minucie tracimy bramkę po technicznym błędzie bramkarza, kolejne trafienie Znicz zalicza po zbyt słabym podaniu obrońcy. Przeciwnik pobudzony szybkim objęciem prowadzenia dążył do kolejnych trafień jednak po ataku szybkim to nasza drużyna odpowiada trafieniem. Druga część spotkania była już bardziej wyrównana, jednak zasłużenie to drużyna z Pruszkowa wygrywa dzisiejsze spotkanie.

Znicz Pruszków – Skra Częstochowa 08′ – 5:2

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tobiasz Półtorak, Tymon Radomski, Bartosz Sołtysik, Filip Szuter, Filip Czerkieski, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mikołaj Miller, Alan Radło, Adam Maligłówka, Dawid Ciepielak, Piotr Bajor

5:2

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego zawitała na boisko przy ulicy Powstańców aby sprawdzić formę Skrzaków. Łącznie zawodnicy spędzili na murawie 90 minut.

Co o meczu powiedział trener Pikoń: Każda z trzech części spotkania była inna, w pierwszej zdominowaliśmy przeciwnika wielokrotnie dochodząc do sytuacji strzeleckich jednak świetnie interweniujący bramkarz spowodował że bramek nie zobaczyliśmy. Druga część to podobny obraz gry, jednak to przeciwnik trafia w krótkim odstępie dwa razy zmieniając oblicze spotkania, końcowy fragment to chaotyczna i nerwowa gra w naszym wykonaniu, z bramką Filipa Węgrzyna w ostatniej akcji schodzimy z murawy. Ostatnią tercję spotkania zaczynamy jednak spokojniej i konsekwentnie budujemy swoje akcje, tym razem skuteczniej kończąc akcje trafiając w przekroju całego spotkania o jedną bramkę więcej. Dziękujemy przeciwnikom za wartościowy sparing

4:3

Skład: Bartosz Sołtysik, Hubert Tkaczyk, Tobiasz Półtorak, Filip Szuter, Filip Szczepaniak, Filip Węgrzyn, Marcin Rzeźniczek, Adam Maligłówka, Filip Czerkieski, Bartosz Kasiński, Filip Turek, Tymon Radomski

Trójmecz: Skra Częstochowa 08′ – Odra Opole – ROW Rybnik

Ostatnie mecze kontrolne przed wyjazdem na obóz do Wisły kończymy trójmeczem z bardzo mocnymi zespołami z Rybnika oraz Opola.

Bardzo dobre spotkanie z Odrą Opole i niedokładność z ROW Rybnik. Tak krótko można ocenić oba niedzielne spotkania. Niestety jest to drugie, po meczu ze Zniczem Pruszków spotkanie w którym błędy indywidualne decydują o końcowym rezultacie. Mamy w tym aspekcie nad czym pracować. Kolejny tydzień będzie wolny od meczów kontrolnych, a już w następną niedzielę wyjedziemy do Wisły, aby dopracować detale i dobrze wejść w sezon ligowy meczem w Zabrzu z Górnikiem – tak mecz ocenił trener Pikoń.

Skra Częstochowa 08′ – ROW Rybnik 2:3 (1:0)

ROW Rybnik – Odra Opole 2:4 (1:3)

Skra Częstochowa 08′ – Odra Opole 3:0 (3:0)

Bramki:
1:0 – M. Miller
2:0 – A. Radło
3:0 – F. Czerkieski

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tymon Radomski, Filip Czerkieski, Filip Szuter, Dawid Ciepielak, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Mikołaj Miller, Alan Radło, Bartosz Breguła, Adam Maligłówka

Rocznik 2009

Za rocznikiem 2009 inauguracyjny mecz ligowy z UKS Raków Częstochowa. Przebieg spotkania przedstawił trener Mariusz Czok: Do pierwszego meczu Ligowego wyszliśmy z dużymi brakami kadrowymi spowodowanymi wyjazdami i kontuzjami, ale wsparli zespół zawodnicy z młodszego rocznika, dla których był to pierwszy występ w piłce 9. osobowej. Początek meczu przespaliśmy i szybko tracimy bramkę, po której musieliśmy się obudzić by nie stracić kolejnych. Zespól szybko doprowadził do kontaktu i po strzelonej bramce przejęliśmy inicjatywę na boisku, często dochodziliśmy do sytuacji bramkowych. W drugiej części spotkania było już widać zmęczenie. które miało przełożenie na przebieg spotkania a temperatura zrobiła swoje. Zespół Rakowa coraz odważniej atakował i wykorzystywał nasze błędy, po których zdobywał bramki. Nasza organizacja zwłaszcza w drugiej części spotkania nie wyglądała za dobrze. Popełniliśmy sporo błędów, które wynikały z rożnych przyczyn, miedzy innymi z komunikacji. Stworzyliśmy sobie sytuacje bramkowe, ale brakło zakończenia, w głównej mierze z racji dobrze spisującego się bramkarza Rakowa. Zespół nadrabiał swoim zaangażowaniem i mimo trudnych warunków pogodowych i wąskiej kadry meczowej chłopcy dali rade i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo.

Skra Częstochowa – UKS Raków Częstochowa: 7-3

Bramki: Tatarczyk (3 bramki, 7′, 23′, 37′), Miarka (2, 10′, 50′), Nowak (1, 25′), Musiał (1, 17′)

Skład: Węgrzyn ’10, Jędruch, Wojtasik, Tatarczyk, Musiał, Nowak, Miarka, Taranek ’10, Kaśków, Szyjewski ’10

W sobotę rocznik 2009 rozegrał mecz kontrolny z APNem KNURÓW. Mecz podsumował trener Mariusz Czok: W sparingu szanse zaprezentowania dostało 6 zawodników z rocznika 2010. Chłopcy stoczyli dużo walki na boisku, było widać jak bardzo im zależy by dobrze wypaść na tle starszego rywala. Mecz miał 3 części i w każdej z nich było na boisku dużo walki. Od początku do samego końca zespół z Knurowa nam się bardzo mocno postawił, my jednak nie ulegliśmy i również pokazaliśmy charakter. Było widać jak chłopcy są zdeterminowani, nogi nikt nie odstawiał. Byliśmy dobrze zorganizowani na boisku, po dobrych odbiorach poprzez dobrze zorganizowany pressing po którym wyprowadziliśmy ataki i zdobyliśmy bramki. Zespół z Knurowa miał też dużo sytuacji, ale nasza obrona się bardzo dobrze uzupełniała. Chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia, było widać po ostatnim gwizdku duże zmęczenie, ale to wynikało z pracy jaką wykonali i oczywiście z bardzo dynamicznego spotkania w którym bardzo dużo się działo.

Skra Częstochowa – APN Knurów: 3-1

Bramki: Warta (1 bramka, 6′), Musiał (1, 56′), Matyja (74′)

Skład: Węgrzyn ’10, Dziewiątkowski, Wojtasik, Tatarczyk, Młynarczyk, Nowak, Musiał, Miarka, Warta ’10, Radzioch ’10, Matyja ’10, Zalewski ’10, Taranek ’10, Urbański

Rocznik 2011

Drużyna prowadzona przez trenera Łykowskiego udała się do Konopisk na mecz z tamtejszym Lotem. Całość spotkania to dominacja Skrzaków w każdym aspekcie, począwszy od motoryki a kończąc na skuteczności. Drużyna Lotu grała bardzo ambitnie co jest godne pochwały.

Skład: Grabowski, Oko, Rusek, Radwan, Szewczyk, Dąbrowski, Brymora, Glapiński, Włodarek