Z Rakowem sparingowo na remis

Wykrycie dwóch przypadków zakażenia COVID-19 w drużynie Sandecji Nowy Sącz i odwołanie ich meczu w Pucharze Polski z Rakowem dało nam szansę zagrania meczu kontrolnego z ekstraklasową ekipą w bardzo silnym składzie. Na tle 10. drużyny minionego sezonu w polskiej elicie zaprezentowaliśmy się nad wyraz dobrze remisując 1-1.

Mecz ze względu na epidemię miał zamknięty charakter i nie był dostępny dla kibiców oraz przedstawicieli mediów. Rozegrano go na boisku Czarnych Starcza. W pierwszej połowie bramek nie uświadczono, choć nasza drużyna stworzyła sobie dobre okazje pod koniec tej części gry. W 42. minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili Piotrek Nocoń z Dawidem Niedbałą zakończoną minimalnie niecelnym strzałem tego pierwszego. Dwie minuty później podobnie przed szansą stanął „Nocek”, ale z jego strzałem w światło bramki poradził sobie bramkarz Rakowa.

W drugiej części meczu obie drużyny znacząco zmieniły składy i podkręciły tempo. W 53. minucie w sytuacji sam na sam z testowanym przez nas bramkarzem znalazł się Sebastian Musiolik, ale musiał uznać wyższość golkipera. W 61. minucie objęliśmy prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym piłkarze Rakowa sami wepchnęli piłkę do własnej bramki, a finalnie uczynił to Daniel Mikołajewski. Chwilę później mogło być 2-0 dla Skry po dograniu z prawej strony Lucjana Zielińskiego do Dawida Niedbały. Piłka poszybowała niestety ponad bramką.

Im bliżej było końca meczu, tym większą przewagę mieli przedstawiciele ekstraklasy. W 71. minucie wyrównać mógł Piotr Malinowski, z bardzo bliskiej odległości nie trafił jednak w bramkę. Raków wyrównał dopiero w 83. minucie po uderzeniu pod poprzeczkę Petra Schwarza. – Taki wynik z tak renomowaną drużyną jak Raków na pewno cieszy. Zadowolony jestem również z postawy chłopaków, którzy po bardzo ciężkich treningach w ostatnim czasie wznieśli się na swoje wyżyny – mówił tuż po meczu trener Marek Gołębiewski.

W naszych barwach w meczu z Rakowem wystąpiło kilku zawodników, którzy liczą na angaż przy Loretańskiej. – Z testowanych jestem zadowolony. Naprawdę wielu zawodników się do nas zgłasza, ta lista jest długa. Mamy jeszcze trochę czasu do ligi i zobaczymy jak ostatecznie będzie wyglądał skład – dodał szkoleniowiec. Za tydzień (22.08) w kolejnym meczu sparingowym zagramy w Bełchatowie z GKS-em.

Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 1:1 (0:0)

0-1 Daniel Mikołajewski 61’ (samobójcza)
1-1 Petr Schwarz 83’

Skra: Kowalczyk (zawodnik testowany), Napora (zawodnik testowany(, Holik, Noiszewski (Rogala), Brusiło (Olszewski), Olejnik, Gołębiowski, Nocoń (zawodnik testowany), Zieliński (Przygodzki), Niedbała, Wojtyra (zawodnik testowany)