Podsumowanie tygodnia Młodej Skry: 20.07 – 26.06

Rocznik 2002/2003

W meczu kontrolnym rozegranym w sobotę 25.07 na obiektach Ajaksu Częstochowa „Skrzacy” remisują z Victorią Częstochowa 5:5. Dłuższą ocenę meczu przedstawił trener Tomasz Szymczak: Rozegraliśmy poprawne zawody choć pojawiło się dużo błędów indywidualnych z których skrzętnie skorzystali gospodarze, natomiast realizacja założeń taktycznych szczególnie w pierwszej połowie była naprawdę zadowalająca. Choć aura dała się mocno we znaki obu zespołom to mecz był dynamiczny z dużą ilością sytuacji bramkowych. Od początku staraliśmy się narzucić swój styl gry i kontrolować przebieg spotkania i to w pierwszej połowie udało się bardzo dobrze zrealizować choć od 2 minuty przegrywaliśmy po rzucie karnym. Ale w miarę upływu czasu częściej operowaliśmy piłką i strzeliliśmy w tej części trzy bramki ale również straciliśmy jedną. Druga połowa już bardziej chaotyczna choć spotkanie się wyrównało. Niestety potrafiliśmy się zdrzemnąć na kilka minut i przeciwnik w przeciągu dwóch minut strzelił nam dwie bramki, natomiast cieszy fakt że potrafiliśmy błyskawicznie odpowiedzieć celnym trafieniem.

Victoria Częstochowa – Skra A1 – 5:5 (2:3)

Bramki: Żabik, Bąk, Nurek, Słabosz, Norberciak

Skład: Hajda (75’Pędzioch) – Cheliński (55’Garus), Rydz, Załucki, Załęski (75’Bugajczyk), Ziętara, Norberciak (70’Płatek), Rumin (75’Banasiak), Bąk, Żabik (55’Dul), Nurek (55’Słabosz)

Rocznik 2004/2005

Juniorzy młodsi w ramach czwartkowego treningu gościli na stadionie przy Loretańskiej zespół seniorski Piasta Lubojny. Trener miał w ten dzień kadrę 17. osobową. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodników trenera Bartosza Gałkowskiego. Przewaga w posiadaniu piłki i szybkość działań przyniosły efekt 5 bramek w pierwszej połowie. W przerwie trener dokonał 6 zmian, co zaburzyło płynność gry. Goście zaczęli odrabiać straty i w 70′ było już 6-5. Końcówka meczu jednak znowu przebiegała według wizji Skry i trzy bramki w końcówce ustaliły wynik na 9-5.

Skra Częstochowa 2004/5 – Piast Lubojna – 9:5

Bramki: Kołodziejczyk (3 bramki, 15′ 38′ 71′), Major (2, 8′ 13′), Krawczyk (1, 42′), Pijet (1, 53′), Bulski (1, 75′), Kubas (1, 84′)

Skład: Adam Skrobek – Jakub Staroń (Bartek Antczak), Maciej Żurawski, Szymon Major, Jakub Bulski (Nikodem Sobala) – Mateusz Ślemp (Olgierd Adamczyk), Paweł Kołodziejczyk (Mateusz Kubas), Damian Woszczyk (Jakub Lichosik) – Mateusz Majda (Alan Pijet), Oskar Krawczyk, Jan Kociszewski.

Kolejny sparing juniorów młodszych odbył się w sobotnie południe. Drużyna Mechanika Kochcice dzielnie stawiała opór aż do 40 minuty, kiedy to wynik otworzył Oskar Krawczyk. W drugiej połowie Skrzacy podkręcili tempo i otworzył się worek z bramkami. Wynik odzwierciedla przebieg meczu, a mógł być jeszcze wyższy, ale niestety nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji podbramkowych.

Skra Częstochowa 2004/5 – Mechanik Kochcice 2002/3 – 7:0

Bramki: Pijet (2 bramki, 62′ 83′), Merta (2, 51′ 87′), Krawczyk (1, 40′), Kołodziejczyk (1, 55′), Lichosik (1, 70′)

Skład: Adam Skrobek – Jakub Staroń, Szymon Major, Maciej Żurawski, Jakub Bulski (Nikodem Sobala) – Mateusz Ślemp (Jakub Lichosik), Paweł Kołodziejczyk, Damian Woszczyk (Kacper Nowak) – Bartek Antczak (Kacper Merta), Oskar Krawczyk, Jan Kociszewski (Alan Pijet)

Rocznik 2007

Od początku spotkania widać wysokie tempo gry, w 25 minucie Matyja wykorzystuje błąd bramkarza i wychodzimy na prowadzenie 0-1. W 27 minucie strzał z dystansu Cieślaka i szybko podwyższamy na 0-2. Gospodarze starają się odrobić straty, ale to Nasza drużyna w 48 minucie wyprowadza dobry kontratak, w wyniku którego Matyja strzela na 3-0. W 60 minucie mocny strzał Żakowskiego i mamy następną bramkę 0-4! Gospodarze w 70 minucie po rzucie wolnym strzelają bramkę honorową. Trener Paweł Rycharski krótko podsumował spotkanie: Za Nami bardzo ciężkie spotkanie, wynik na pewno nie odzwierciedla przebiegu meczu. Nasza drużyna zagrała dziś bardzo odpowiedzialnie w obronie i skutecznie w ataku, z czego jesteśmy zadowoleni.

SMS Łódź – Skra Częstochowa – 1:4

Bramki: Matyja (2 bramki, 25′ 48′), Cieślak (1, 27′), Żakowski (1, 60′)

Skład: Warzyszyński, Małysz (Skwarczyński), Meroń (Leśniak.S), Lesniak.D (Łysakowski), Rzońca, Żakowski, Cieślak, Kwaśnik.H (Wolski), Matyja, Kwaśnik.K, Figzał (Kozłowski).

Rocznik 2008

W niedzielny poranek, tym razem w roli gospodarza podejmowaliśmy ambitną drużynę z Piekar Śląskich z którą już niebawem będziemy rywalizować o punkty w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. O spotkaniu kilka zdań powiedział nam trener Karol Pikoń: Wysoka temperatura w trakcie meczu spowodowała, że tempo spotkania pozostawiało sporo do życzenia. Spotkanie trwało dwie godziny i obie drużyny musiały pokazać sporo charakteru na sztucznej płycie boiska przy ulicy Loretańskiej. Dziękujemy rodzicom za doping oraz rywalom za wyrównany pojedynek.

Skra Częstochowa 08′ – Juventus Academy Piekary Śląskie – 10:4

Bramki: Tkaczyk (3 bramki), Kasiński (2), Rzeźniczek (2), Szuter (1), Siuda (1), Turek (1)

Skład: Wiktor Rajczykowski, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Piotr Bajor, Tymon Radomski, Igor Siuda, Mikołaj Miller, Alan Radło, Filip Szczepaniak, Dawid Ciepielak, Filip Turek, Bartosz Sołtysik, Filip Szuter, Hubert Tkaczyk, Filip Węgrzyn, Marcin Rzeźniczek, Bartosz Kasiński.

Rocznik 2009

Zespołowi przyszło grac w upalne południe. Nie przeszkodziło to w realizowaniu zadań na ten mecz, jakie sobie założył zespół. Obie drużyny grały 90 minut co było nie lada wyzwaniem w tak wysokiej temperaturze. Skrzacy byli bardzo zdeterminowany i to był klucz do zwycięstwa. Szczegółowy opis spotkania przedstawił trener Mariusz Czok: Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, był szybki doskok i odbiór piłki. W ataku mieliśmy dobre fragmenty gry, staraliśmy się utrzymywać przy piłce i cierpliwie budować nasze ataki, ale mieliśmy też takie fragmenty gry, gdzie brakowało nam jeszcze dobrych wyborów z piłką i traciliśmy ją. W ostatniej części meczu mieliśmy najwięcej sytuacji do strzelenia bramki, ale bramkarz MKSu bronił wyśmienicie i nie dał się pokonać. Mecz zakończyliśmy zwycięstwem 4-1. Spotkanie to pokazało, że praca jaka wkłada zespół na treningach przekłada się na warunki meczowe. Chłopcy coraz lepiej się rozumieją na dużym boisku, a jest to ich pierwszy sezon gdzie graja w piłce 9. osobowej. Cieszy też fakt jak zespół się motywuje podczas meczu – cały czas się wspierają, nawet gdy popełnia błąd. Widać, że są jednością i to najbardziej mnie jako Trenera cieszy.

Skra Częstochowa – MKS Żory – 4:1

Bramki: Musiał (2 bramki, 3′ 29′), Miarka (1′ 24), Młynarczyk (1, 47′)

Skład: Węgrzyn, Tatarczyk, Dziewiątkowski, Nowak, Młynarczyk, Musiał, Krawczyk, Głąb, Miarka, Kaśków, Matyja

Rocznik 2011

Podopieczni trenera Nowiszewskiego rozegrali 2 mecze kontrolne. Grupa B zagrała mecz wewnętrzny z rocznikiem 2012, natomiast grupa A gościła na Powstańców Orlika Blachownia rocznik 2010.

Spotkanie grupy B z rocznikiem 2012 przebiegało pod dyktando młodszego zespołu. Widać było większe zaangażowanie w grę, chęć strzelenia jak największej ilości bramek a w obronie możliwie szybki odbiór. Starszy rocznik miał dobre momenty, gdzie pokazał się z dobrej strony, przeprowadzając kilka ciekawych akcji, jednak to było za mało. Dużo pracy w głównych obszarach przed chłopcami, gdzie trzeba niwelować popełnione błędy i doskonalić dobre aspekty.

Skład: Kostarczyk, Wosik, Jędrzejewski, Michalik, Pala, Kacperski, Frąckowiak.

Grupa A rozegrała mecz kontrolny z Orlikiem Blachownia rocznik 2010. Trener Nowiszewski posiadał szeroką kadrę, dzięki czemu mógł często rotować zawodnikami na pozycjach. Większość meczu to dominacja Skrzaków. Odważna gra indywidualna skutkowała wieloma bramkami, próba realizacji założeń przedmeczowych na dobrym poziomie i bardzo dobra dynamika w ataku i obronie to był klucz do sukcesu w tym spotkaniu. Krótko o spotkaniu powiedział trener Kamil Nowiszewski: Cieszy fakt, że na tle starszego rocznika wypadamy dobrze zarówno fizycznie jak i technicznie. Zespół liczy sobie 21 chłopców i poziom jest dosyć wyrównany, dzięki czemu pomimo częstym rotacjom nie tracimy zbytnio na jakości. Taka postawa buduje na kolejne treningi i mecze.

Skład: Pawelak, Całko, Wawrzkiewicz, Szwedziński, Kowalik, Szewczyk, Mulewicz, Mielczarek, Włodarek, Radwan, Rusek, Myśliwiec, Oko, Turek, Podsiedlik.

Rocznik 2013

Sobotni poranek znów na sportowo w wykonaniu rocznika 2013. Mini turniej rozgrywany był przy ulicy Powstańców, gdzie zmierzyliśmy się z takimi zespołami jak Stradom Częstochowa, Juventus Piekary Śląskie oraz Zagłębie Sosnowiec. Każda z drużyn rozegrała po 4 spotkania w formule każdy z każdym po 20 minut. O grze młodych podopiecznych powiedział nam trener Maciej Suszczyk: Chłopcy z naszego zespołu zagrali dobre zawody, a najważniejsze było to, aby zbierali cenne doświadczenia meczowe i oswajali się innymi rywalami niż na treningu, jak i poznali rywalizację z drużynami spoza naszego regionu.

Close Menu