Znamy skład drugiej ligi. Skra Ladies zagra w grupie zachodniej

Wschód – zachód, a nie jak wcześniej się zapowiadało północ – południe. To nowy klucz geograficzny wedle którego do poszczególnych grup zostały przydzielone drużyny w drugiej lidze kobiet na sezon 2020/2021. Nasza żeńska drużyna występować będzie w grupie zachodniej, która w nowym sezonie liczyć będzie 12 drużyn. Na tym szczeblu rozgrywek dojdzie do derbów Częstochowy, albowiem jednym z rywali będzie drużyna ISD-UJD Częstochowa. Najdalszy wyjazd czekać będzie nas do Kołobrzegu.

W związku z wycofaniem się drużyny TS Polonia Poznań z rozgrywek I ligi kobiet w sezonie 2019/2020, jak również wskutek rezygnacji klubów TS Mitech Żywiec oraz AZS PWSZ Wałbrzych z udziału w rozgrywkach szczebla centralnego w sezonie 2020/2021, skład II ligi kobiet w sezonie 2020/2021 winien być uzupełniony o 4 kluby zajmujące czwarte miejsca w końcowych tabelach rozgrywek poszczególnych grup II ligi kobiet w sezonie 2019/2020. Na szczeblu drugiej ligi będą mogły zatem wystąpić: TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., UKS Loczki Wyszków, LUKS Ziemia Lubińska oraz UKS Widok SP 51 Lublin. Na razie nie jest jeszcze znana data inauguracji sezonu oraz terminarz. Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa zachodnia:

1. AP Kotwica Kołobrzeg
2. KS Unifreeze Górzno
3. WAP Włocławek
4. KKPK Medyk II Konin
5. GSS Grodzisk Wlkp.
6. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
7. UKS SMS III Łódź
8. LUKS Ziemia Lubińska
9. WKS Śląsk II Wrocław
10. UKS Bielawianka Bielawa
11. ISD-UJD Częstochowa
12. KS Skra Częstochowa

Grupa wschodnia:

1. KS Włókniarz Białystok
2. UKS Loczki Wyszków
3. UKS Ząbkovia Ząbki
4. AZS UW Warszawa
5. KS Raszyn
6. UKS Widok SP 51 Lublin
7. KSP Kielce
8. UKS Sparta Daleszyce
9. MUKS Sokół Kolbuszowa
10. KS Wanda Kraków
11. KS Prądniczanka Kraków
12. LKS Respekt Myślenice
13. KS Rysy Bukowina Tatrzańska

Close Menu
×
×

Koszyk