Młodzik D2 nie zwalnia tempa. Zwycięstwo z RKS Radomsko!

Kolejny mecz kontrolny rozegrała drużyna rocznika 2009. Przeciwnikiem był zespół RKS Radomsko – zespół złożony z roczników 2008/2009. Pogoda nie była życzliwa, przez całe spotkanie padał deszcze i warunki były ciężkie do gry, lecz nie przeszkodziło to w rozegraniu tego meczu. W pierwszych dwóch częściach meczu “Skrzacy” zdominowali zespół z Radomska i konsekwentnie realizowali założenia. Natomiast 3 część, a zwłaszcza ostatnie 15 minut nalezała do gości. To oni wykorzystali błędy Skry i zamienili je na bramki. RKS był lepszy w końcówce, gospodarze natomiast się pogubili, brakło koncentracji i konsekwencji w założeniach jakie mieli realizować.

Trener Mariusz Czok tak podsumował to spotkanie: Chciałbym pochwalić drużynę za organizację i zaangażowanie w to spotkanie, bo warunki były ciężkie a mimo to zespół bardzo dobrze wypadł na tle rywala. Cieszę się, że zespół realizuje założenia meczowe, które dla mnie są najważniejsze. Cieszy tez nasza skuteczność w ataku i praca jaka wykonuje zespół w obronie, mimo straconych bramek.

Skra Częstochowa – RKS Radomsko – 13:5

Bramki: Siuda (3 bramki, 32′ 35′ 62′), Miarka (3, 28′ 52′ 65′), Tatarczyk (2, 67′ 68′), Krawczyk (2, 37′ 75′), Młynarczyk (1, 14′), Urbański (1, 15′), Kaśków (1, 56′)

Skład: Węgrzyn 10′, Dziewiątkowski, Jędruch, Młynarczyk, Tatarczyk, Urbański, Musiał, Siuda, Miarka, Krawczyk, Kaśków, Wojtasik, Głąb.