Wizyta monitorująca Młodą Skrę na TAK!

Od lutego 2019 Młoda Skra bierze udział w Programie Certyfikacji PZPN. Po złożeniu wszystkich dokumentów klub otrzymał złotą czyli najwyższą gwiazdkę! W związku z tym wyróżnieniem klub otrzymuje nie tylko profity i prestiż; dochodzą do tego ściśle określone wymagania i obowiązki. W dniu 11.03 odbyła się wizyta monitorująca treningi dwóch grup: rocznika 2008 i 2007. Na ocenę końcową treningu składa się szereg obszarów merytorycznych, m.in.: obszar dokumentacji procesu szkoleniowego, obszar metodyczno-coachingowy treningu czy obszar organizacyjny treningu. Uściślając, muszą być spełnione warunki, tj.: odpowiednio stworzona jednostka treningowa, odpowiedni przekaz treści zawodnikom, ujednolicenie strojów treningowych, sprzętu, itp. Trener z ramienia PZPN monitorujący treningi – uwzględniając wszystkie wytyczne – ocenił je na aż 97%!

W ocenie opisowej Trener Monitorujący napisał – Podsumowując wizytę monitorującą, można stwierdzić, iż szkółka KS Skry Częstochowa realizuje założenia programowe na bardzo dobrym poziomie. Praca trenerów prowadzących zajęcia została oceniona bardzo pozytywnie. Trenerzy z zaangażowaniem podchodzą do obowiązków, stawiając na jakość i intensywność. Brawo!

Dyrektor sportowy ds. piłki młodzieżowej Tomasz Musiał podsumował ocenę wizyty monitorującej – Cieszę się i gratuluję trenerom prowadzącym zajęcia w czasie kontroli, świadczy to o bardzo dobrej jakości Ich pracy.

Jest to świetny wynik, który potwierdza, że Młoda Skra szkoli na wysokim poziomie i zasługuje na złotą gwiazdkę. Oby tak dalej!